Lembicz-logo

Który blog seo czyli blog o pozycjonowaniu jest najlepszy?

Lembicz
31 sierpnia 2020

Na tym blogu znajdziesz informacje dotyczące pozycjonowania stron internetowych (wszystkie artykuły o tej tematyce znajdziesz tutaj), ale sam blog nie jest w 100% poświęcony tematyce pozycjonowania. Ja piszę o marketingu i sprzedaży, a więc jest to znacznie szerszy obszar. Jeśli interesuje Cię tylko blog o pozycjonowaniu to mogę polecić blogi które sam czytam i uważam za wartościowe.

Większość blogów o pozycjonowaniu jest prowadzona dla początkujących. Co jakiś czas pojawiają się jednak "artykuły dla zaawansowanych" z których można wyciągnąć już istotne informacje dla osób zajmujących się pozycjonowaniem zawodowo.  Poniżej lista blogów SEO które odwiedzam regularnie i uważam za wartościowe:

Polecanie blogów będących dla mnie konkurencją może wydawać się mało przemyślanym marketingowo działaniem. Z konkurencją nie zawsze trzeba walczyć. Zwłaszcza, że mogę w ten sposób pomóc mojemu czytelnikowi znaleźć wartościowy blog o seo

Każdy z poniższych blogów o SEO uważam za wartościowy. Niby miejsce pierwsze jest tylko jedno, ale wszystkie które wymieniłem znajdują się u mnie na podium i to na pierwszym miejscu.

https://www.blog.gdaq.pl/

Autorem bloga jest Sławomir Gdak, który bloga prowadzi od 2009 roku a więc już szmat czasu. Bloga Sławka czytam znacznie dłużej niż znamy się prywatnie. Bardzo dużo wiedzy odnośnie podstaw pozycjonowania, a w ostatnim czasie mocno koncentruje się w tematach związanymi ze sklepami internetowymi.

https://blog.seo-profi.pl/

Blog SEO prowadzony przez Sebastiana Miśniakiewicza. Nie do końca zgadzam się z autorem odnośnie negatywnych wpływów pozycjonowania z użyciem technik określanych jako "black seo", ale wiele wartościowych informacji można na blogu znaleźć, zwłaszcza odnośnie czynników wpływających na optymalizację strony.

http://mateuszkozlowki.pl/blog

Bardzo dobrze prowadzony blog o SEO chociaż pisze również o marketingu internetowym czy social mediach. Bardzo dobrze się czyta. Nie ma zbędnego lania wody, a konkretne informacje. Pierwszy wpis na blogu z 12 września 2017 roku. (Mógłby co prawda dodać SSL do strony, ale nie to chodzi w tym artykule)

https://seoninja.pl/

Nowe artykuły nie pojawiają się tak często jak kiedyś, ale jak już jest publikacja to prawdziwa petarda. Bardzo fajny blog SEO, który też w ostatnich artykułach koncentruje się mocniej na sklepach internetowych. W artykułach jest dużo zdjęć ułatwiających lepsze zrozumienie tematu. Bloga prowadzi Jakub Wasilewski, a wcześniej Piotr Cichocz.

https://www.szymonslowik.pl/blog-marketingowy/

Kolejna moja obowiązkowa pozycja jeśli chodzi o SEO. Lubię czytać publikacje autora bloga, w których widać że mocno celuje w długi ogon w branży (tak samo jak ja). Bardzo mocno udziela się medialnie i można go spotkać na wielu imprezach dotyczących marketingu (nie tak samo jak mnie).

Więcej blogów SEO nie mogę polecić

Liczba blogów SEO jest ogromna, bo praktycznie każda agencja wykonująca pozycjonowanie prowadzi bloga. W poszukiwaniu informacji czy dany temat mnie interesuje korzystam ze strony https://www.planeta-seo.pl gdzie pojawiają się zajawki najnowszych artykułów dotyczących SEO I SEM.

Są jeszcze inne blogi na które od czasu do czasu zaglądam, ale jakość artykułów na tyle spadła, że nie będę ich polecał (antyreklamy nie zamierzam robić). Mam nadzieję, że dzięki liście odnalazłeś blog o pozycjonowaniu który będziesz tak jak ja, czytać regularnie.

Jeżeli prowadzisz blog SEO, a nie trafił na listę mimo - Twoim zdaniem - dużej wartości merytorycznej to cierpliwości. Spokojnie kiedyś na niego trafię i zaktualizuję informacje, jeśli uznam go za wartościowy.

Uprzejmie proszę też o nie pisanie w komentarzach "Mój blog SEO nie jest na liście - proszę dodać" i tym podobnych, bo nie będą przeze mnie zatwierdzane.  Wiem, że każdy uważa swój blog SEO za najlepszy i najchętniej by mnie udusił za to, że nie wziąłem go pod uwagę w moim skromnym rankingu.

Dlaczego czytam inne blogi SEO

Bardzo dużo ekspertów nie poświęca czasu na czytanie innych blogów. W końcu są ekspertami. Najlepszymi z najlepszych. Uważam, że trzeba cały czas się szkolić. Nie tylko świadczyć usługi czy sprzedawać produkty, ale też czytać, testować czy brać udział w kursach i szkoleniach. W innym wypadku bardzo szybko wypadnie się z obiegu, lub spadnie jakość oferowanych usług/produktów.

Właśnie dlatego czytam inne blogi i nie tylko te dotyczące SEO. Biorę udział w szkoleniach i kursach (przeważnie online, bo tak mi wygodniej). Przeglądam fora tematyczne. Wszystko to robię po to, aby być na bieżąco z istotnymi w mojej branży informacjami.

Akurat branża marketingowa jest bardzo dynamiczna. To co działa dzisiaj, jutro może przynosić zupełnie odwrotny efekt. Co chwilę pojawiają się nowe programy do pracy, jak i aktualizowane są te z których korzysta się do tej pory o nowe funkcjonalności. Problemem nie jest znalezienie na to wszystko czasu, bo musi to być stały element Twojej pracy.

Autor artykułu: Lembicz 

autor bloga lembicz
Od 2020 roku prowadzę tego bloga dzieląc się wiedzą i doświadczeniem które zdobywam od 2011 roku. Jak widać trochę mi się zeszło z założeniem bloga :-) Mam nadzieję że znajdziesz tutaj przydatne informacje. Pamiętaj! Marketing prowadzi do większej sprzedaży. Większa sprzedaż to większe zarobki i tego Ci życzę.

Dyskusja

  1. Lista bardzo ciekawych blogów - również polecam wszystkie posprawdzać, bo warto! Dobrze jest zabierać informacje z kilku źródeł - szczególnie, jeśli mówimy o tak rozległym temacie jak SEO 😉 Wielkie dzięki Panie Lembicz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

LEMBICZ.PL
Blog o marketingu internetowym i stacjonarnym. Założony w 2020 roku, a w branży marketingowej działam od 2011 roku. Mam nadzieję, że materiały opublikowane na blogu wciągną Cię w fascynujący świat marketingu.
Polityka prywatności
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram