logo-lembicz

Który blog SEO czyli blog o pozycjonowaniu jest najlepszy?

Który blog o pozycjonowaniu zasługuje na szczególną uwagę? Na który blog SEO warto zaglądać regularnie, bo tętni życiem i ma mnóstwo wartościowej wiedzy? Chciałem stworzyć taką listę najlepszych z najlepszych blogów o SEO.

Stworzenie takiej listy jest dla mnie proste. Regularnie sprawdzam każdy blog o pozycjonowaniu z mojej "listy wiedzy", żeby nie przegapić żadnych istotnych informacji. W pierwszej wersji tego artykułu (publikacja 31 sierpnia 2020 roku) była tutaj lista fajnych blogów SEO.

Każdy autor bloga SEO który zamieściłem na liście w pierwszej wersji tego artykułu został o tym poinformowany. Co otrzymałem w zamian? Część autorów nawet nie odpisała 🙂 . Maksimum co otrzymałem za czas przeznaczony na ogarnięcie takiej listy, będącej de facto darmową reklamę było "dzięki".

Dlaczego autorzy blogów SEO tak mnie olali?

Kiedy publikowałem ten artykuł to moja strona miała zerową widoczność w Google 🙂 Mogę się tylko domyślać, że autor bloga SEO rzucił okiem na pozycje mojej strony i stwierdził "Taki link nie ma dla mnie żadnej wartości". W sumie się nie dziwię, bo faktycznie tak było:

widoczność mojego bloga według SENUTO 23.10.2020 roku

Minął rok z delikatnym haczykiem i trochę się sytuacja zmieniła. Teraz to mój blog o marketingu ma większą widoczność niż niejeden prowadzony od X lat blog SEO. W dniu aktualizacji tego artykułu tak prezentują się pozycje:

widoczność mojego bloga według SENUTO 26.12.2021 roku

Każdy polecany wcześniej blog SEO mnie olał. Dlatego zdjąłem linki wychodzące do tych stron i usunąłem informacje o tych blogach o pozycjonowaniu. Skoro stwierdzili, że nawet nie ma sensu gdziekolwiek o tym wspomnieć, to znaczy że nie miało to dla nich żadnej wartości.

Zwykłe "dziękuję/dziękujemy za zamieszczenie na liście najlepszych blogów SEO" w mediach społecznościowych by mi wystarczyło. Wtedy taka minimalna wzmianka pomogłaby mi się rozpędzić, ale nie ma co się przejmować. Trzeba iść do przodu 🙂 .

Jeżeli prowadzisz bloga o marketingu czy pozycjonowaniu, i z jakiegoś powodu polecisz mój blog, to napisz do mnie. Jak to będzie w miarę pozytywna opinia to na 100% pochwalę się tym w mediach społecznościowych. Staram się śledzić informacje o swojej marce, ale tak dla pewności po prostu do mnie napisz.

To który SEO blog polecam?

Nie polecę Ci konkretnego bloga SEO. Pokażę gdzie możesz samemu znaleźć blogi o SEO i SEM. W tym celu wejdź na https://www.planeta-seo.pl i znajdziesz sporą listę blogów wraz z najnowszymi artykułami.

Drugą opcją jest wbicie w wyszukiwarkę Google po prostu "blog SEO", "SEO blog" czy "blog o pozycjonowaniu". Samemu stwierdzisz który autor pisze w fajny i zrozumiały dla Ciebie sposób. Uważaj tylko na teoretyków, bo jest ich więcej niż praktyków.

Na moim blogu nie znajdziesz tylko artykułów o pozycjonowaniu, bo piszę ogólnie o marketingu. Nie mam jeszcze dużo co prawda artykułów o SEO, ale koniecznie sprawdź te:

Ciekawe tematy o pozycjonowaniu u mnie na blogu:

Mimo, że to nie jest blog SEO to już jest trochę artykułów o pozycjonowaniu i będzie ich coraz więcej 🙂 . Chciałem żeby była tutaj potężna lista fajnych blogów o pozycjonowaniu, ale niestety nie wyszło. Może w przyszłości się uda? Czas pokaże.

Jeżeli artykuł Ci się podobał, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz. Dziękuję :-)

author-avatar
Kocur Marketingu Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Głodny marketingowej wiedzy?

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Linkowanie wewnętrzne - mini case study

  Poprawnie wdrażane linkowanie wewnętrzne jest niezwykle istotnym elementem pod kątem SEO. W tym mini case study, pokażę Ci jakiego kopa daje takie linkowanie wewnętrzne 🙂 . To będzie mini case study i wdrożenie tego “bajeru”nie zajęło mi dwie minuty (zacząłem o 15:05 i o 15:07 było już ogarnięte). Co takiego zrobiłem? Dodałem po prostu link […]

  Czytaj artykuł
  Depozycjonowanie - co to jest? Kiedy warto skorzystać?

  Depozycjonowanie to działania wpływające na obniżenie widoczności strony pod określone słowo lub słowa kluczowe. Można powiedzieć, że to takie przeciwieństwo pozycjonowania, po które sięga się w konkretnych i mało przyjemnych sytuacjach. Jaki sens ma w ogóle depozycjonowanie strony? Płacić za obniżanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania? Przecież to jest bez sensu! Takie negative SEO okazuje […]

  Czytaj artykuł
  Agencja SEO czy specjalista SEO - co wybrać?

  Po to szukasz firmy lub osoby do pozycjonowania, aby zająć się swoim biznesem i tylko czekać aż pozycjonowanie ”zaskoczy”. Lepsza będzie agencja SEO z dużym zespołem czy konkretny człowiek (tzw. specjalista SEO)? Najlepiej na to pytanie odpowiedzieliby właściciele firm, którzy współpracowali zarówno z agencjami SEO jak i specjalistami od pozycjonowania. Nie potrafię być tutaj w […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  10 sposobów na rozbujanie sprzedaży poprzez FB

  Facebook świetnie się nadaje do budowania wizerunku marki i rozkręcania sprzedaży swoich usług lub produktów. Jak prowadzić profil firmy na Facebooku, żeby rozbujać sprzedaż do samego nieba? Oto lista 10 sposobów, które pomogą Ci rozbujać sprzedaż na Facebooku. Nim do tego przejdziemy, to zajebiście ważna informacja na wstępie: FACEBOOK NIE POWINIEN BYĆ PODSTAWOWYM NARZĘDZIEM BUDOWANIA […]

  Czytaj artykuł
  7 projektów biznesowych. Jeden człowiek. Czy to możliwe?

  W 2023 roku będę łącznie prowadził siedem swoich projektów biznesowych. Znalazłem sposób na wydłużenie doby do 100 godzin? Zmutowałem po latach wchłaniania niezdrowego żarcia i wyrosły mi dodatkowe dwie pary rąk? Przecież to niemożliwe do ogarnięcia przez jednego człowieka. Póki firma (projekt biznesowy) się nie rozkręci, to większość przedsiębiorców jest takim ”człowiekiem-ośmiornicą”. W pojedynkę ogarnia […]

  Czytaj artykuł
  Czy Twój biznes przetrwa kryzys w 2023 roku?

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 2023 rok będzie ogromnym wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców. Już teraz jest Ci ciężko prowadzić biznes? To radzę zaopatrzyć się w zapas papieru toaletowego, bo zwieracze mogą nie wytrzymać. Jakie są fakty? Mamy zajebiście wysoką inflację, gigantyczne podwyżki stóp procentowych i ABSOLUTNIE ŻADNEJ PERSPEKTYWY na uniknięcie nadchodzącego kryzysu. […]

  Czytaj artykuł

  FORMULARZ KONTAKTU

  Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
   Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
   Skuteczny marketing Lembicz.pl

   Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone