Który blog SEO czyli blog o pozycjonowaniu jest najlepszy?

Który blog o pozycjonowaniu zasługuje na szczególną uwagę? Na który blog SEO warto zaglądać regularnie, bo jest pełen wartościowej wiedzy i tętni życiem? Sprawdź mój ranking blogów o pozycjonowaniu.

Stworzenie takiej listy jest dla mnie proste. Regularnie sprawdzam każdy blog o pozycjonowaniu z mojej "listy wiedzy", aby nie przegapić żadnych istotnych informacji. W pierwszej wersji tego artykułu (opublikowanej 31 sierpnia 2020 roku) była tutaj lista fajnych blogów SEO.

Każdy autor bloga SEO z pierwszej wersji tego artykułu został poinformowany o tym działaniu. Co otrzymałem w zamian? Część autorów nawet nie odpisała 🙂 . Maksimum, co otrzymałem za czas przeznaczony na ogarnięcie takiej listy, będącej darmową reklamą dla autora, było "Dzięki".

Dlaczego autorzy blogów SEO tak mnie olali?

Kiedy publikowałem ten artykuł, moja strona miała zerową widoczność w Google 🙂 Mogę tylko się domyślać, że autor bloga SEO rzucił okiem na pozycje mojej strony i stwierdził „Taki link nie ma dla mnie żadnej wartości". W sumie nie dziwię się, bo faktycznie tak było:

widoczność mojego bloga według SENUTO 23.10.2020 roku

Minął rok z delikatnym haczykiem i trochę się sytuacja zmieniła. Teraz to mój blog o marketingu ma większą widoczność niż niejeden prowadzony od X lat blog SEO. W dniu aktualizacji tego artykułu tak prezentują się pozycje:

widoczność mojego bloga według SENUTO 26.12.2021 roku

Każdy polecany wcześniej blog SEO mnie olał. Dlatego zdjąłem linki wychodzące do tych stron i usunąłem informacje o tych blogach o pozycjonowaniu. Skoro stwierdzili, że nawet nie ma sensu gdziekolwiek o tym wspomnieć, to znaczy że nie miało to dla nich żadnej wartości.

Zwykłe "dziękuję/dziękujemy za zamieszczenie na liście najlepszych blogów SEO" w mediach społecznościowych by mi wystarczyło. Wtedy taka minimalna wzmianka pomogłaby mi się rozpędzić, ale nie ma co się przejmować. Trzeba iść do przodu 🙂 .

Jeżeli prowadzisz bloga o marketingu czy pozycjonowaniu i z jakiegoś powodu polecisz mój blog, to napisz do mnie. Jak to będzie w miarę pozytywna opinia to na 100% pochwalę się tym w mediach społecznościowych. Staram się śledzić informacje o swojej marce, ale tak dla pewności po prostu do mnie napisz.

To który SEO blog polecam?

Nie polecę Ci konkretnego bloga SEO. Pokażę gdzie możesz samemu znaleźć blogi o SEO i SEM. W tym celu wejdź na https://www.planeta-seo.pl i znajdziesz sporą listę blogów wraz z najnowszymi artykułami.

Drugą opcją jest wbicie w wyszukiwarkę Google po prostu "blog SEO", "SEO blog" czy "blog o pozycjonowaniu". Samemu stwierdzisz który autor pisze w fajny i zrozumiały dla Ciebie sposób. Uważaj tylko na teoretyków, bo jest ich więcej niż praktyków.

Na moim blogu nie znajdziesz tylko artykułów o pozycjonowaniu, bo piszę ogólnie o marketingu. Nigdy nie będzie to taki stu procentowy blog SEO, ale już się całkiem sporo artykułów o pozycjonowaniu nazbierało:

Co warto przeczytać na temat pozycjonowania:

  1. Pozycjonowanie za efekt - Okazja czy pułapka? - Koniecznie zapoznaj się z tym artykułem nim zdecydujesz się zatrudnić agencję/eksperta do pozycjonowania w rozliczaniu za efekty.
  2. Mocne linki SEO - Skąd wziąć i jak je rozpoznać? - Jeżeli już masz dobrze ogarniętą optymalizację strony pod kątem słów kluczowych, to dowiesz się skąd brać linki zewnętrzne do swojej strony.
  3. Najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania - Jak wybrać? - Takie podstawy podstaw, czyli jak wybierać odpowiednie słowa na które Twoja strona ma być wysoko w Google.
  4. Depozycjonowanie - co to jest? Kiedy warto skorzystać? - Jaki jest sens obniżania widoczności strony bądź stron na określone słowa kluczowe? Okazuje się, że całkiem spory.
  5. Agencja SEO - Jak znaleźć dobrą agencję SEO - Obowiązkowa lektura dla każdego, kto rozważa rozpoczęcie współpracy z agencją SEO

Artykułów jest znacznie więcej i ciągle przybywa nowych. Pewnie za kilka lat wyprzedzę niejeden blog SEO pod kątem ilości artykułów, ale to na spokojnie. Zresztą nigdzie mi się nie śpieszy.

AKTUALIZACJA: 17 marzec 2023

Blog odpaliłem 15 października 2020 roku. Dwa lata z haczykiem zajęło mi przebicie się do TOP 100 najbardziej widocznych witryn dotyczących marketingu w POLSCE 🙂 . Mega uczucie jak się widzi, że czas i pieniądze włożone w marketing projektu zostają nagrodzone.

Ranking TOP 100 stron o marketingu w 2023 roku
Ranking przygotowany przez Senuto

Od razu trafiłem na 63 miejsce, więc MEGA KOCUROWY WYNIK. W swoim czasie powalczę, żeby trafić na listę blogów SEO. I zobacz...od razu po zobaczenia informacji, że mój blog trafił do rankingu, wrzuciłem o tym informację na media społecznościowe i zaktualizowałem ten artykuł.

Nie był to dla mnie wysiłek, a z pewnością osobom przygotowującym taki ranking zrobiło się miło, że ktoś docenił ich pracę 🙂 . Kłania się tutaj tzw. zasada wzajemności, która pozwala budować fajne relacje biznesowe.

author-avatar
Kocur Marketingu
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami?
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami? Co możesz zrobić, żeby poprawić widoczność sklepu internetowego w Google, przy niewielkim lub zerowym budżecie? Łap gotową listę do wdrożenia - miłej zabawy. Stało...
Czytaj więcej
Depozycjonowanie - co to jest? Kiedy warto skorzystać?
Depozycjonowanie to działania wpływające na obniżenie widoczności strony pod określone słowo lub słowa kluczowe. Można powiedzieć, że to takie przeciwieństwo pozycjonowania, po które sięga się w konkretnych i mało przyjemnych...
Czytaj więcej
Agencja SEO czy specjalista SEO - co wybrać?
Po to szukasz firmy lub osoby do pozycjonowania, aby zająć się swoim biznesem i tylko czekać aż pozycjonowanie ”zaskoczy”. Lepsza będzie agencja SEO z dużym zespołem czy konkretny człowiek (tzw....
Czytaj więcej

Może te Cię zainteresują:

Strategia biznesowo-marketingowa PLUS MINUS ZERO
Nie ma powszechnie przyjętej nazwy dla tej strategii biznesowo-marketingowej, więc ochrzciłem ją nazwą PLUS MINUS ZERO. Zapewne nikt nie wpadł na to, bo z biznesowego i marketingowego punktu widzenia, taka...
Czytaj więcej
Jak wygląda UPV w Twoim biznesie?
Dlaczego niektóre marki osiągają spektakularny sukces, a inne z podobnymi produktami i usługami ledwie wychodzą na plus lub bankrutują? Jednym z kluczowych czynników jest unikalna propozycja wartości (Unique Proposition Value...
Czytaj więcej
Recenzja książki Przejażdżka życia
Jak wygląda droga od szeregowego pracownika do dyrektora w ogromnej korporacji? Jakie wyzwania należy pokonać po drodze? Jak należy traktować pracowników i partnerów biznesowych? Przyjrzyjmy się historii Boba Igera -...
Czytaj więcej

Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

Polityka prywatności

Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

crossmenuchevron-downarrow-left