logo-lembicz

Pozycjonowanie Warszawa

Skuteczne pozycjonowanie Warszawa z Kocurem Marketingu. Ty zajmij się prowadzeniem biznesu, a ja zadbam o wysokie pozycje Twojej strony w Google. Pokażmy Twojej konkurencji, że w Warszawie rządzi Twój biznes!

Wypełnij formularz

Głodny marketingowej wiedzy?

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Zaufali mi:

  3 powody pozycjonowania Warszawa u mnie:

  Brak przywiązania umową

  Budżet dostosowany do Twoich celów biznesowych

  CO MIESIĄC RAPORT Z EFEKTAMI POZYCJONOWANIA

  Jak wygląda pozycjonowanie Warszawa ze mną?

  ZERO BAJEK. 100% KONKRETÓW. Traktuję każdego klienta jak partnera biznesowego i nie podejmę się współpracy, jeśli Twój budżet na pozycjonowanie nie pozwoli osiągnąć wyznaczonych przez Ciebie celów biznesowych w określonym czasie.

  Nasza współpraca musi Ci się opłacać. Inaczej jest to tylko strata Twoich pieniędzy i mojego czasu. Obiecuję, że zadbam o Twój biznes jak o własny i zawsze będę z Tobą szczery. Właśnie tak wygląda współpraca ze mną.

  Pozycjonowanie strony Warszawa w krokach:

  1. Wypełnij formularz kontaktowy na dole strony.
  2. Następnego dnia roboczego otrzymasz wstępną propozycję współpracy.
  3. Umawiamy się na rozmowę telefoniczną lub online, aby omówić szczegóły i ruszyć z pozycjonowaniem Twojej strony.
  Wypełnij formularz

  Kto zajmuje się pozycjonowaniem w Warszawie?

  Pozycjonowaniem Twojej strony zajmę się ja, Kocur Marketingu Michał Lembicz. Od ponad 10 lat specjalizuję się w pozycjonowaniu stron firmowych, blogów i sklepów internetowych dla firm i osób prywatnych z całej Polski. Strona, na której się znajdujesz, jest w TOP 10 na "pozycjonowanie Warszawa", "reklama produktu", "reklama firmy" i ponad 200 biznesowo istotnych dla mnie słów kluczowych.

  Nie znam się na wszystkim, ale marketing i sprzedaż wykonuję na kocurowo wysokim poziomie. Z mojej strony gwarantuję Ci, że jeśli nawiążemy współpracę, zaangażuję się w 100% w Twój projekt biznesowy. Zawsze pracuję na pełnych obrotach - inaczej po prostu nie umiem.

  Umowę ze mną możesz rozwiązać w dowolnym momencie, bez podawania powodów i bez żadnych kar. Masz całkowitą swobodę wyboru, na którą mogę sobie pozwolić, bo - bez fałszywej skromności, ale szczerze - wiem, że świetnie sobie radzę z pozycjonowaniem stron.

  Wypełnij formularz

  Efekty mojego pozycjonowania

  Tak wyglądają efekty pozycjonowanie moich własnych projektów. Nie pokazuję efektów pozycjonowania stron moich klientów, bo dla mnie ważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo tych firm, które już mi zaufały.

  Pytania odnośnie pozycjonowania strony Warszawa

  Ile się czeka na efekt?

  Warszawa jest mocno konkurencyjna. Wszystko zależy od budżetu i celu do osiągnięcia, ale tak uśredniając to 3-4 miesiące trzeba poczekać na widoczne gołym okiem efekty.

  U konkurencji jest taniej. Dlaczego?

  Drogo to jest wtedy, kiedy płacisz za pozycjonowanie strony Warszawa i pozycje stoją w miejscu. Im większy budżet, tym szybciej są efekty i inwestycja zaczyna się zwracać. Prosta matematyka.

  Jak u mnie widoczność strony w Google?

  Jestem w TOP 10 na ”pozycjonowanie Warszawa” i ponad 200 słów kluczowych w TOP 10. Nie zawsze szewc w dziurawych butach chodzi ;-) .

  Czy można się ze mną spotkać w Warszawie?

  Preferuję rozmowę telefoniczną lub online. Rzadko kiedy wychodzę z jaskini :-) .

  Walka o widoczność na ”pozycjonowanie Warszawa”

  Zobacz w trybie LIVE jak wygląda walka o słowa kluczowe: pozycjonowanie stron Warszawa, skuteczne pozycjonowanie Warszawa i pozycjonowanie Warszawa. Czy dam radę pokonać duże agencje marketingowe i specjalistów, którzy od wielu lat walczą o te słowa kluczowe? Czas pokaże ;-)

  O projekcie

  Start: 15 września, 2021
  Koniec: 15 stycznia, 2023

  cele

  Cel: TOP 10 w wyszukiwarce Google na słowo kluczowe POZYCJONOWANIE WARSZAWA.

  Potrzebujesz pozycjonowania?

  Mam zająć się pozycjonowaniem Twojej strony pod kątem lokalizacji Warszawa?

  Wypełnij formularz

  Oś czasu

  22 lutego 2023

  Sytuacja bez większych zmian na + czy -

  Można by rzec, że zrobiło się spokojnie i trochę nudnawo, bo nie ma aż takiej rywalizacji. Z jednej strony fajnie, bo bycie w TOP 10 na "pozycjonowanie Warszawa" bardzo cieszy, ale z drugiej świadomość, że warto by było doczołgać się do TOP 3. Fakt, nie naciskam tutaj przesadnie mocno na temat, bo i tak jest mnóstwo pracy do zrobienia.

  Zamierzam delikatnie zwiększyć wysiłki na kolejne lokalizacje, szczególnie pozycjonowanie stron Łódź, gdzie jestem poza TOP 50. Teoretycznie powinno pójść znacznie łatwiej niż z Warszawą, ale czas pokaże. Dlatego to pierwszy i ostatni wpis dotyczący pozycjonowania Warszawa, gdzie sytuacja prezentuje się następująco:

  pozycjonowanie Warszawa na 22 luty 2023 rok
  Sytuacja na dzień 22 luty 2023 rok

  Będę jeszcze delikatnie pracował nad poprawą widoczności pod kątem powyższych słów kluczowych, ale bez większego napinania mięśni. Pora skoncentrować się na kolejnych miejscowościach i pozwolić, aby linkowanie wewnętrzne odegrało swoją rolę. W perspektywie lat (tak, dobrze czytasz: lat, a nie miesięcy) da to rezultaty.

  P.S. Gdybym miał więcej wolnego czasu, pewnie mocniej docisnąłbym to ”pozycjonowanie Warszawa”, ale na razie jestem zarobiony po uszy. Klienci byli, są i będą zawsze na pierwszym miejscu, więc...wszystko w swoim czasie.

  18 listopada 2022

  TOP 10 stabilnie, ale ciężko doczołgać się do czołówki

  Już dawno nie pisałem, jak idzie walka o widoczność na "pozycjonowanie Warszawa", więc wrzucam krótkie podsumowanie 🙂. Celem było co prawda dojście do TOP 10, ale kusi mnie doczołganie się do TOP 1-3 i utrzymanie tego wyniku.

  Rzućmy okiem, jak obecnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o widoczność w Warszawie na słowa kluczowe związane z pozycjonowaniem:

  Przykład pozycji na frazy związane z pozycjonowaniem w Warszawie

  Nie jest źle, ale mogłoby być znacznie lepiej. Ostatnie 4 miesiące praktycznie odpuściłem sobie walkę o przebicie się na pozycjonowanie Warszawa. Od grudnia ponownie zacznę mocniej naciskać na powyższy zestaw słów kluczowych.

  Celuję w TOP 3 na pozycjonowanie Warszawa

  Od stycznia 2023 roku budżet na SEO strony Lembicz.pl wzrośnie do 2500 zł netto miesięcznie (aktualnie jest 1330 zł netto). Przypominam, że będzie to budżet na całe pozycjonowanie strony, a nie tylko na walkę o widoczność na pozycjonowanie Warszawa. Na bieżąco ustalam słowa kluczowe, na które warto uderzać, i maksymalnie 50% tego budżetu pójdzie na "podbój Warszawy" (1250 zł netto miesięcznie). Nie więcej.

  Obstawiam, że tak koło 6-9 miesięcy mi się zejdzie z przebiciem do TOP 3 przy zwiększonym budżecie. Jak ostatecznie to wyjdzie? Czas pokaże 🙂

  15 lipca 2022

  TOP 5 na pozycjonowanie Warszawa ogarnięte!

  Wreszcie udało mi się scalić treści. Cała zawartość "Case Study: Pozycjonowanie Warszawa - Walka o trudną frazę" została przeniesiona na docelową podstronę usługową. Oczywiście, dodałem przekierowanie 301 z case study i udało się elegancko przebić przez konkurencję.

  Widoczność na dzień 15 lipca 2022 roku

  Cieszy oko taki skok pozycji, prawda? 🙂 Tylko fraza "pozycjonowanie stron Warszawa" jest w okolicach TOP 10, ale to jeszcze doszlifuję na spokojnie. Z tego, co do tej pory zauważyłem odnośnie frazy "pozycjonowanie Warszawa":

  • Duża rotacja wyników - widać, że firmy mocno walczą o widoczność na to i pokrewne słowa kluczowe.
  • Większość wyników to duże korporacje - ciężko rywalizować z gigantami, które mają nieporównywalnie większy budżet na działania, ale - jak widać - można z nimi powalczyć i odnieść sukces.
  • Treść ma ogromne znaczenie dla pozycji - podczas scalania treści i przekierowania, nic więcej nie zostało zrobione. To kolejny raz udowadnia, jak istotna jest treść dla widoczności na dane słowa kluczowe.

  "Pozycjonowanie Warszawa" w TOP 10 wyników organicznych... co dalej?

  Czas zająć się mapami 🙂 . Tutaj już nie będę celował wyłącznie w słowa kluczowe związane z pozycjonowaniem, ale we wszystkie usługi marketingowe, które oferuję. Nie widzę sensu w dalszej aktualizacji tego case study, chyba że zdarzy się jakieś spektakularne osiągnięcie.

  Takim spektakularnym osiągnięciem byłaby widoczność w TOP 3 dla "pozycjonowanie Warszawa" nieprzerwanie przez 30 dni. Tam jest taki młyn, że szansa na to jest mała, ale... czas pokaże, jak to wyjdzie.

  Czas zająć się kolejnymi miastami. Na razie delikatnie walczę o "pozycjonowanie Legionowo" i "pozycjonowanie stron Łódź". Bez większego napinania się, bo na brak zajęć narzekać nie mogę. Ostatecznie postaram się, aby w każdym większym mieście w Polsce pojawiać się przynajmniej w TOP 5, ale to w swoim czasie.

  Czas zawalczyć o widoczność w mapach. Fajnie będzie być w wynikach organicznych w TOP 3 dla "pozycjonowanie Warszawa" i od razu wyskakiwać w mapach Google 🙂 . Oczywiście, jak rozpocznę zabawę, utworzę do tego nowe case study, aby można było na bieżąco śledzić sytuację.

  31 maja 2022

  Niesamowicie buja w czołówce na Pozycjonowanie Warszawa i powiązane frazy

  Nie mogłem się cieszyć TOP 10 zbyt długo, ale przez 9 dni byłem w TOP 3 dla "pozycjonowanie Warszawa" 🙂.

  Od 26 do 29 kwietnia było TOP 3 na pozycjonowanie Warszawa

  Aktualnie tak prezentują się pozycje związane z Warszawą:

  Słowo kluczowePozycja
  pozycjonowanie Warszawa13
  pozycjonowanie stron Warszawa15
  Skuteczne pozycjonowanie Warszawa27
  30 maj 2022 rok

  Wciąż nie udało mi się przenieść zawartości tego case study na odpowiednią podstronę usługową. Kiedy się za to wezmę, z pewnością wzrosną pozycje i liczba zapytań od klientów. Ta sytuacja doskonale ilustruje, jak wygląda rywalizacja na konkurencyjne słowa kluczowe generujące sprzedaż. Jednego dnia jesteś wysoko, a następnego poza pierwszą stronę wyników organicznych 🙂.

  Dlaczego na "pozycjonowanie Warszawa" panuje taki młyn?

  Liczba freelancerów, agencji marketingowych i agencji SEO jest ogromna. Widoczność na słowo kluczowe "pozycjonowanie Warszawa" to nie tylko pozyskiwanie klientów, ale także pewien prestiż 🙂. W końcu kto nie lubi być wyżej od swojej konkurencji? Dokładnie!

  Zobaczymy, czy potwierdzi się moja teoria. Po opublikowaniu tej aktualizacji sprawdzę, jak prezentują się pozycje dla tych słów kluczowych za 5, 10 i 15 dni. Przekonamy się, czy samo dodanie nowej treści coś zmieni.

  13 kwietnia 2022

  Udało się! ”Pozycjonowanie Warszawa” w TOP 10 w niecałe siedem miesięcy!

  Cóż mogę powiedzieć... czasem potrafię zaskoczyć samego siebie 🙂. Udało mi się pojawić na bardzo dochodowym, z punktu widzenia mojego biznesu, słowie kluczowym "pozycjonowanie Warszawa" w TOP 10. Miałem rozpaczliwie niski budżet, ale dałem radę się przebić nawet na 6. pozycję.

  Pozycjonowanie Warszawa w TOP 10 Google

  Bardzo możliwe, że tę aktualizację przeczytasz już na podstronie usługi pozycjonowanie Warszawa, a nie w case studies. Muszę przenieść zawartość, ponieważ dochodziło do ostrej rywalizacji pomiędzy case study a docelową podstroną usługową. To scalenie powinno - teoretycznie - dać solidnego kopa wzrostowi pozycji, ale dajmy na spokojnie czasowi zweryfikować, czy mam rację.

  Powinienem znacznie zwiększyć budżet i dążyć do TOP 3, ale nie śpieszy mi się. Wciąż trzymam się początkowych ustaleń, więc na pozycjonowanie nie przeznaczam więcej niż 1400 zł netto miesięcznie, przy czym na tę konkretną frazę ("pozycjonowanie Warszawa") nie inwestuję więcej niż 500 zł netto miesięcznie.

  Dlaczego nie dociskam mocniej pozycjonowania Warszawa?

  Zgodnie z planem, miałem zwiększyć miesięczny budżet do 3000 zł netto, gdyby fraza "pozycjonowanie Warszawa" była w okolicach TOP 15 do połowy września 2022 roku. Mógłbym to przyspieszyć i - tak jak lata temu - znacząco zwiększyć liczbę zapytań o pozycjonowanie, ale chcę z tym poczekać. Muszę naładować baterie, ponieważ przez ponad rok nie byłem na urlopie 🙂.

  U mnie problemem nie jest brak klientów, więc na szczęście mogę sobie na to pozwolić. Ja odpowiadam za ustalanie budżetu i opracowywanie strategii pozycjonowania, więc bez mnie pozycjonowanie nowych stron nie ruszy. Uwielbiam tę pracę i nie zamierzam komuś innemu powierzać tego zadania.

  Spokojnie poczekam, aż miną ustalone dwa lata pozycjonowania bloga (1 listopada 2022) i wtedy znacznie podniosę budżet. W tym momencie nie mam absolutnie potrzeby zwiększania widoczności pod kątem pozycjonowania w Warszawie. Nie wiem, czy ten argument Ciebie przekonuje, ale taka jest prawda.

  Co jeśli pozycjonowanie Warszawa wskoczy do TOP 3?

  Płakać oczywiście nie będę 🙂. Wątpię, żeby się to udało bez inwestowania większej ilości gotówki, ale samo przeniesienie tych wszystkich aktualizacji z tego case study do strony usługowej powinno zrobić swoje. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Nie nastawiam się tutaj na nic specjalnego, ale wiem, że odpowiednia treść to fundament wzrostów w pozycjach, więc zobaczymy, co się stanie.

  Ciekawy jestem, czy ruszy też widoczność na takie frazy jak "pozycjonowanie stron internetowych Warszawa" czy "pozycjonowanie stron www Warszawa", bo tutaj na razie jest spokojnie. Pozostaje mi dalej robić swoje i poczekać na rozwój sytuacji. Przy kolejnej aktualizacji dam znać, jak wzrost pozycji przełożył się na liczbę potencjalnych klientów.

  17 marca 2022

  Minęło pół roku walki o widoczność na pozycjonowanie Warszawa

  Dzisiaj mija pół roku walki o zyskanie widoczności na pozycjonowanie pod kątem lokalizacji Warszawa. W poprzedniej aktualizacji tłumaczyłem, że realnie od trzech miesięcy działam w tym kierunku, ale czas w miejscu nie stoi 🙂 . Pora sprawdzić co tam się działo przez ostatnie trzy miesiące.

  Dla szybkiego przypomnienia, tak wyglądała moja widoczność na istotne pod kątem pozycjonowania w Warszawie słowa kluczowe:

  widoczność na pozycjonowanie warszawa grudzień 2021
  widoczność w grudniu 2021 roku

  Mamy 16 marca 2022 roku i teraz sytuacja wygląda tak:

  Pozycje na frazy związane z pozycjonowaniem w Warszawie
  widoczność w marcu 2022 roku

  Podkreślam, że są to pozycje już po spadkach, bo jak spojrzysz na "pozycjonowanie Warszawa", to jeszcze kilka dni temu byłem znacznie wyżej (dokładnie na 13 pozycji) 🙂 . Skąd takie spadki? Tutaj pojawia się problem, który jednocześnie jest dla Ciebie cenną lekcją SEO. Mam na blogu potężną kanibalizację słów kluczowych.

  Więcej o kanibalizacji słów kluczowych przeczytasz w artykule KANIBALIZACJA SŁÓW KLUCZOWYCH POWODEM SPADKÓW W GOOGLE. W skrócie: Google nie wie która podstrona w obrębie serwisu ma być widoczna na słowo kluczowe/słowa kluczowe.

  Co to oznacza dla walki o pozycjonowanie Warszawa?

  Kanibalizacja to zawsze problem. Gdy dwie lub więcej podstron jest nasyconych tymi sami frazami, to Google nie wie, którą powinno na dane słowa kluczowe pokazywać. Proste i logiczne. Trzy miesiące temu stworzyłem podstronę usługową, która właśnie ma być widoczna na pozycjonowanie Warszawa, ale gryzie się ona z tym case study, które ma mega solidne nasycenie frazami i ogromną ilość treści.

  Mógłbym bardzo szybko rozwiązać ten problem już wcześniej, ale... nie zrobiłem tego i jeszcze nie zamierzam naprawiać tego błędu 🙂 Rozwiązanie które zastosuję da MEGA KOPA pozycjom na słowa kluczowe, o które trwa walka i - patrząc na aktualne wyniki - doprowadziłoby mnie to nawet do TOP 10 na większość fraz o które toczy się tutaj walka.

  Skąd taka decyzja? Dlaczego nie chcę szybko złapać widoczności na słowa kluczowe, które pozwolą mi pozyskać dużą liczbę klientów? Trzeba mierzyć siły na zamiary. W tym momencie mój zespół jest zawalony po sufit robotą i nie mam czasu rozkręcać swoich własnych projektów. Muszę ustabilizować wszystko, kilka dni odpocząć i wtedy ogarnę problem z kanibalizacją.

  Jakie są więc kolejne kroki?

  Dalej będę delikatnie wzmacniał prawidłową podstronę usługową pod kątem pozycjonowania Warszawa. Budżet na to pozostaje bez zmian i wynosi maksymalnie 500 zł netto msc. Według planu powinienem go zwiększyć do tysiaka miesięcznie, ale nie ma to absolutnie żadnego sensu w tym momencie.

  W kwietniu ogarnę ten problem z kanibalizacją i wtedy widoczność docelowej podstrony fajnie się podbije 🙂 . Blog bardzo ładnie się cały czas rozwija. Zobacz jak prezentuje się ogólna widoczność w Google tego bloga jeśli chodzi o pozycje w TOP 10:

  Ogólna widoczność w Google

  Wszystko pięknie się rozwija. Ogarnę się z robotą, złapię kilka dni oddechu i lecimy dalej. Kolejna aktualizacja tego case study powinna być 15 września 2022 roku (równo rok po odpaleniu), ale umówmy się, że dam znać jak przebiję się do TOP 10.

  Chcesz wiedzieć kiedy to nastąpi? Zapisz się na mój newsletter, a poinformuję Cię jak tylko przebiję się na pozycjonowanie Warszawa do pierwszej dziesiątki w Google.   Do zobaczyska mordko 🙂

   UWAGA: 21.03.2022 wyłączyłem tą podstronę z indeksacji. To nie najlepsze rozwiązanie problemu z kanibalizacją, ale najszybsze 🙂 . Ostatecznie wdrożę pewnie inne rozwiązanie, ale "które" i "kiedy" to dowiesz się pewnie najwcześniej w maju.

   Dopiero 11.04.2022 Google wyłączyło ten case study z indeksacji. Ponownie wrzucam podstronę do indeksacji, a ostatecznie wszystkie aktualizacje przerzucę do prawidłowej podstrony usługowej i dopiero będzie perfecto 🙂 . Kiedy? Maksymalnie do końca października, bo totalnie mi się z tym nie śpieszy.

   16 grudnia 2021

   Widoczność na pozycjonowanie Warszawa po 3 miesiącach działań

   Nie ma się za bardzo czym chwalić, bo widoczność jest tragiczna. W tym momencie nie jestem widoczny na żadne słowa kluczowe zarówno na główne słowo kluczowe (pozycjonowanie Warszawa) jak i poboczne w TOP 50. Wiesz dlaczego? Gdzie został popełniony błąd?

   Kluczowym i popełnionym świadomie błędem jest brak określenia podstrony, która powinna być na to słowo kluczowe wysoko w wynikach organicznych. W dniu pisania tego artykułu nie istnieje na moim blogu podstrona, która byłaby odpowiednia pod kątem tego słowa kluczowego.

   Gdyby ta podstrona była widoczna na frazy związane z pozycjonowaniem w Warszawie, to konwersja byłaby niższa niż w przypadku strony usługowej. Wysokie pozycje mają zawsze przekładać się maksymalnie na sprzedaż.

   Przez te trzy miesiące kompletnie nic nie robiłem, żeby na słowo kluczowe "pozycjonowanie Warszawa" być wysoko w Google, bo... nie miało to kompletnie sensu 🙂 Co mi po wysokiej pozycji, skoro nie przekładałoby się to na sprzedaż? No właśnie! Zobacz jak to u Ciebie wygląda, bo to niestety bardzo często popełniany błąd przez który tracisz pieniądze.

   Po 3 miesiącach trwania case study widoczność na monitorowane przeze mnie słowa kluczowe tak się prezentuje:

   Widoczność z dnia 16.12.2021

   TRAGEDIA prawda? No to teraz pora zrobić to prawidłowo, czyli stworzyć najpierw podstronę pod kątem pozycjonowania Warszawa która mogłaby generować mi wysoką sprzedaż. Mógłbym do tego celu wykorzystać podstronę usługową pozycjonowanie w Google, ale ona walczy o znacznie trudniejsze słowa kluczowe i ciężko tam z miejscem na nasycenie słowami kluczowymi.

   Nie szkoda mi czasu na popełnianie takich błędów?

   Ja to zrobiłem celowo i nic mnie to nie kosztowało. Wykorzystałem ten czas na walkę o znacznie trudniejsze słowa kluczowe związane z pozycjonowaniem:

   Pozycjonowanie w Google - aktualizacja grudzień 2021
   Widoczność z dnia 22.12.2021

   Nie był to zmarnowany czas, bo nie siedziałem z założonymi rękoma tylko cały czas działałem. Case Studies u mnie nie mają pokazywać jaki to jestem wspaniały i skuteczny. Moje case studies mają Cię nauczyć myślenia w danych działaniach marketingowych.

   Patrz na tą aktualizację. Chodzi o pozycjonowanie Warszawa, a już w Twojej głowie powinny pojawić się takie pytania:

   1. Czy odpowiednie podstrony są wysoko na dane słowa kluczowe?
   2. Czy ruch generowany z widoczności przekłada się u mnie na sprzedaż?
   3. Jak zamienić ruch użytkowników z danych podstron w klientów?
   4. Bardziej opłaca się tutaj pozycjonowanie czy płatne reklamy?
   5. itd.

   Co Ci da wiedza o tym, że potrafię zrobić to czy tamto? Istotne jest żebyś wyciągnął z tych case studies wnioski przekładające się na wzrost sprzedaży u siebie! Dlatego właśnie ten projekt ruszy tak naprawdę dopiero teraz. Zobaczysz jak to wygląda, gdy wszystko jest odpowiednio ogarnięte przed jakąkolwiek inwestycją pieniędzy w pozyskiwanie linków zewnętrznych.

   Zaczynam trzy miesiące później, a i tak osiągnę efekt jaki planowałem osiągnąć po sześciu miesiącach 🙂 . Jak? O tym dowiesz się już 15 marca 2022 roku przy kolejnej aktualizacji lub zapisz się na mój newsletter aby mieć informacje wcześniej od reszty + tam będzie więcej odkrytych "tajemnic".    GRA DOPIERO SIĘ ROZPOCZYNA 🙂 Dzisiaj stworzę już prawidłową podstronę pod pozycjonowanie Warszawa i ogarnę pod to linkowanie wewnętrzne. Czy za trzy miesiące będzie TOP 30 przy inwestowaniu w to MAX 500 zł netto miesięcznie? Bez problemu, bo teraz już będzie to ogarnięte prawidłowo 😉

    15 września 2021

    Czy uda się być znowu widocznym na Pozycjonowanie Warszawa?

    W 2011 roku udało mi się domenę pozycjonerzy24.pl wypromować między innymi na frazę "pozycjonowanie Warszawa" i podobnego kalibru frazy do TOP 3. Klienci zaczęli walić drzwiami i oknami. Codziennie wpływało kilka zapytań od klientów z Warszawy odnośnie pozycjonowania. Piękne czasy.

    Od dawna nie mam strony pod domeną pozycjonerzy24.pl . Młodzieńcza pewność siebie (jakie to standardowe) zemściła się. Myślałem, że domena jest tak silna że zniesie kilka testów jednocześnie. Oczywiście nie zniosła 🙂 Skończyło się filtrem i z dnia na dzień ruch i zapytania klientów spadły do zera.

    Zawsze prowadzę testy na własnych projektach, ale teraz używam do tego domen mało istotnych dla mojego biznesu. Nauczka którą dostałem 10 lat temu cały czas mi towarzyszy.

    Test rozpocząłem jeszcze przy starej wersji bloga. Co miesiąc aktualizowałem test, sprawdzając jak wyglądają pozycje strony na frazy: pozycjonowanie Warszawa i pozycjonowanie stron internetowych Warszawa. Nie dawało to żadnych efektów, mimo że długość podstrony to już był niezły poemat.

    Czy fraza pozycjonowanie Warszawa jest trudna?

    W 2011 roku na pewno było mniej agencji marketingowych niż teraz. Wtedy wystarczyła odrobina sprytu i nawet bez większych inwestycji finansowych było to możliwe (co mi się zresztą udało). Teraz konkurencja jest masakryczna i trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni, bo sam spryt to już za mało...Czy aby na pewno?

    Spryt był, jest i będzie najważniejszy w pozycjonowaniu. Czy dam radę powrócić na podium jeśli chodzi o pozycjonowanie w Warszawie? Będzie to wymagało dużo więcej sprytu i cierpliwości niż w 2011 roku, ale spróbuję powalczyć. Do końca roku budżet na SEO tego bloga wynosi 1366 zł netto PLUS ogromna ilość mojego czasu, ale takie wyzwania są czystą przyjemnością a nie pracą 🙂

    Rekordowo od 15 października 2020 do 1 września 2022 na pozycjonowanie Warszawa udało się dostać na 46 pozycję, a na pozycjonowanie stron internetowych Warszawa 39 pozycję. Później - mimo zwiększenia ilości treści - pozycje spadały i spadały, aby ostatecznie wylądować poza TOP 70.

    Jak widać, szału nie ma. Nikt nie zrobi "WOW!", bo nie ma nad czym. No ale poprzednia wersja bloga mocno mnie ograniczała. Nie jestem nastawiony jakoś mocno optymistycznie, bo tam w TOP 10 toczy się regularna wojna i mielą się budżety idące w dziesiątkach tysięcy złotych na działania marketingowe.

    Czego możesz się nauczyć z tego case study?

    1. Im więcej sprytu tym potrzebny mniejszy budżet na SEO - Wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje, ale jak się dobrze wszystko zaplanuje, to znacznie mniejszymi pieniędzmi można sporo zdziałać w konkurencyjnych słowach kluczowych.
    2. Ile czasu trwa przebicie się na mocno oblegane słowa kluczowe przy niskim budżecie - 1366 zł netto to całkowity budżet. Na walkę o "pozycjonowanie Warszawa" nie zamierzam przeznaczyć więcej niż 500 zł netto miesięcznie przez pierwsze pół roku trwania tego case study. Dalej to zależy od efektów.
    3. Jaką ilość klientów można pozyskać dzięki widoczności na mocno konwertujące frazy - Lata temu mnóstwo zapytań generowała ta fraza i - nie ma co ukrywać - dzięki temu udało mi się rozkręcić firmę Zobaczymy jak to wygląda po dziesięciu latach.

    Sporo więc fajnych rzeczy będzie można się nauczyć z tego konkretnego case study. Z góry uprzedzam, że nie traktuję tego testu priorytetowo. Uda się? Super! Nie? Trudno! Bez względu na wynik testu, będzie sporo informacji, które ułatwią Ci planowanie działań SEO na własną rękę.

    Moje oczekiwania

    • Cel: Widoczność na frazę "pozycjonowanie Warszawa" w różnych wariantach w TOP 10.
    • Czas realizacji: 15.09.2021-15.1.2023 (Całość potrwa 16 miesięcy)
    • Aktualizacje case study:
    1. 15.12.2021 - Po trzech miesiącach. Będę zadowolony jeśli uda się ustabilizować frazy w okolicach TOP 40.
    2. 15.3.2022 - Po sześciu miesiącach, w oparciu o efekty zdecyduję czy dwukrotnie podnieść budżet na tę walkę (czyli do 1000 zł netto miesięcznie). Celuję w TOP 30.
    3. 15.9.2022 - Równo rok po odpaleniu tego case study. Jeśli po tym czasie (zakładając zwiększony budżet do 1000 zł na te działania) będę w TOP 15 to podniosę budżet do 3000 zł.
    4. 15.01.2023 - 16 miesięcy trwania case study, efektem czego będzie dojście do TOP 10 na pozycjonowanie Warszawa i powiązane frazy.
    • Budżet na case study: 4000 zł - 21 000 zł (duże widełki, ale wszystko zależy od efektów. Będzie szło do góry, to będę zwiększał budżet według schematu powyżej. Będzie stało w miejscu, to nawet co miesiąc nie przeznaczę 500 zł na ten projekt. Czas pokaże czy warto przez 16 miesięcy prowadzić te case study).

    Moje szanse oceniam realnie na 20%. Fraza pozycjonowanie Warszawa jest potwornie ciężka, a spryt wspierany zaledwie przez pięćset złotych miesięcznie może nie wystarczyć. Najwyżej zobaczysz, że nie warto kierować się na ciężkie frazy bez głębokiego portfela 🙂

    Zaczynam nierówną walkę

    Cennik pozycjonowania Warszawa

    To są minimalne budżety od których rozpoczynam pozycjonowanie strony Warszawa. Pamiętaj, że od wielkości budżetu zależy czas i jakość pozycjonowania. Oszczędność nie ma tutaj kompletnie żadnego sensu, bo im szybciej ”zaskoczy”, tym szybciej pozycjonowanie zarobi dla Ciebie pieniądze.

    Biznes lokalny

    od 1500 zł. netto msc.

    Pozycjonowanie w Google pod kątem lokalizacji Warszawa. Bez limitu słów kluczowych.

    Biznes ogólnopolski

    od 2500 zł. netto msc.

    Gdy Twój biznes świadczy usługi nie tylko w Warszawie. Bez limitu słów kluczowych.

    pozycjonowanie sklepu

    od 4000 zł. netto msc.

    Pozycjonowanie sklepu internetowego na całą Polskę. Bez limitu słów kluczowych.

    FORMULARZ KONTAKTU

    Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego, dam Ci konkretną odpowiedź. 
     Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
     Skuteczny marketing Lembicz.pl

     Nazywam się Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Od 2011 roku zgłębiam ten świat, który daje mi niepoliczalną ilość radochy.

     Polityka prywatności

     Lembicz.pl 2021 - wszelkie prawa zastrzeżone