logo-lembicz

Pozycjonowanie sklepu internetowego w ciężkiej branży

Rozkręcenie OD ZERA DO 500 000 WEJŚĆ MIESIĘCZNIE poprzez pozycjonowanie sklepu w mega konkurencyjnej branży.

O projekcie

Start: 1 maja, 2022
Koniec: 1 maja, 2024

cele

Cel: 500 000 wejść z wyników organicznych msc.

Potrzebne pozycjonowanie sklepu?

Mogę zająć się pozycjonowaniem Twojego sklepu internetowego. Zobacz jak to u mnie wygląda.

Pozycjonowanie stron

Oś czasu

16 kwietnia 2022

Pozycjonowanie sklepu internetowego OD ZERA TOTALNEGO - zaczynamy zabawę!

To nie będzie - jeszcze - typowy sklep internetowy, w którym można kupić produkt. Produkty oczywiście będą, ale działa to na zasadzie programu partnerskiego: produkt kupuje się już na innej stronie, a ja otrzymuję prowizję od sprzedaży. Proste? Proste!.

Do złudzenia będzie to przypominało sklep internetowy i takim określeniem będę się posługiwał, aby było łatwiej. Na dzień publikacji informacji o tym case study, widoczność w Google jest zerowa,

Dnia 16.04.2022 roboty Google do sklepu są zablokowane

Minie jeszcze kilka miesięcy nim projekt zostanie doszlifowany, ale chcę Ci pokazać drogę którą pokonuje sklep od zerowej widoczności/sprzedaży do osiągnięcia dochodu. Zobaczysz też jakie możliwości otwierają się przed sklepem internetowym o dużej widoczności w Google 🙂

Istotne informacje o tym projekcie biznesowym

Udało mi się w siedem - a tak realnie w cztery - miesiące doczołgać do TOP 10 na pozycjonowanie Warszawa w mega niskim budżecie. Tam też konkurencja nie była lekka, ale teraz będzie jeszcze trudniej 🙂 . Trzymaj istotne informacje o tym projekcie:

Adres sklepu internetowegohttps://materace.pro
Miesięczny budżet na działania5000 zł netto
Działania marketingowepozycjonowanie
Termin realizacji celu2 lata
Jaki jest cel500 000 unikalnych odwiedzin miesięcznie

Brakuje najważniejszej informacji, czyli kiedy pozycjonowanie sklepu internetowego zacznie na siebie zarabiać. Ten projekt ma kilka ścieżek jeśli chodzi o cel biznesowy i nie mam zielonego pojęcia na co ostatecznie się zdecyduję. Wszystko zależy jak dobrze zaskoczy pozycjonowanie sklepu internetowego, ale tak będzie wyglądała ścieżka rozwoju projektu biznesowego:

Rozkręcanie sklepu internetowego

Nic się nie zmieni, a więc fundamentem dochodu będzie zysk z programu partnerskiego (x procent od sprzedaży produktów). W takim wariancie tak wyglądają moje minimalne miesięczne oczekiwania finansowe:

Po 6 msc. pozycjonowania sklepu0 zł dochodu
Po 12 msc. pozycjonowania sklepu2000-4000 zł dochodu
Po 18 msc. pozycjonowania sklepu3500-6000 zł dochodu
Po 24 msc. pozycjonowania sklepuod 5000 zł dochodu

Pierwszy dochód powinien pojawić się tak pomiędzy 7-9 miesiącem pozycjonowania, ale wolę nastawić się, że dopiero po roku sklep internetowy zacznie się rozpędzać. Poza prowizją od sprzedaży, dojdzie zysk z udostępniania powierzchni reklamowej i sprzedaży artykułów.

Biorąc pod uwagę ile pieniędzy i czasu pochłonęło - i jeszcze pochłonie - ogarnięcie tego sklepu internetowego + regularny nakład na marketing, to pierwsze realne pieniądze zarobię po 18 miesiącach działania.

Wiem jak to brzmi. Po co ładować się w biznes, który realnie zacznie zarabiać dopiero po 1,5 roku? Niestety pozycjonowanie sklepu internetowego musi się rozpędzić, a im potężniejsza konkurencja, tym dłużej to trwa i więcej kosztuje.

Większe pieniądze będą do zgarnięcia po dwóch latach pompowania pieniędzy w pozycjonowanie. Wtedy otworzą mi się dwie możliwości i czeka mnie podjęcie mega ciężkiej decyzji:

Wariant A - Sklep stacjonarny + prawdziwy sklep internetowy

Zakładając ruch na poziomie 500 000 unikalnych użytkowników miesięcznie z samych wyników organicznych, rozważę modyfikację tego projektu w taki prawdziwy sklep internetowy. Wtedy marża na sprzedaży produktów będzie nieporównywalnie większa.

Do tego stopniowe odpalanie punktów stacjonarnych w większych miejscowościach i robią się konkretne pieniądze. Mega dużo czasu i pieniędzy potrzeba aby ten wariant wcielić w życie, ale nie wykluczam takiej opcji. Wtedy taki powinien być minimalny miesięczny dochód:

Sklep internetowyod 20 000 zł
Jeden punkt stacjonarnyod 15 000 zł
Bezwzględne minimum które oczekuję generować miesięcznie

Wtedy mógłbym odpalać reklamy Google i reklamy Facebook, żeby jeszcze dokręcić sprzedaż w tym projekcie biznesowym.

Wariant B - Sprzedaż całego projektu biznesowego

Jeżeli wszystko pójdzie elegancko, to sprzedam całość firmie która da po prostu najwięcej pieniędzy. Aby miało to sens, muszą być wysokie pozycje na ogromną ilość słów kluczowych i przynajmniej 500 000 unikalnych odwiedzin miesięcznie.

Taki gotowy biznes w mega konkurencyjnej branży ma dużą wartość. Jaką? W tym momencie ciężko precyzyjnie określić, ale mogę napisać od jakiej ceny zacznę dopiero rozważać ewentualną sprzedaż:

Sprzedaż sklepu internetowegoOd 1 300 000 zł netto

W tym momencie jest tam jeszcze od groma błędów, nie wszystkie funkcjonalności działają jak należy, itd. Nikt mi za ten projekt nie da większych pieniędzy, ale jak się rozkręci to będzie zupełnie inna rozmowa.

Kiedy case study będzie aktualizowany?

Odblokowuję roboty Google 1 maja 2022 roku i to START działań związanych z szeroko pojętym pozycjonowaniem. Kolejne aktualizacje będą:

 • 1 listopad 2022 - Po 6 miesiącach pozycjonowania sklepu internetowego. Już wszystkie poprawki powinny zostać ogarnięte, ale nie oczekuję do tego czasu żadnych większych fajerwerków.
 • 1 maj 2023 - Po 12 miesiącach już będzie generowany niewielki miesięczny dochód.
 • 1 listopad 2023 - Po 18 miesiącach na spokojnie zrobię tłuściutką analizę, aby stwierdzić czy nie zwiększyć budżetu na pozycjonowanie sklepu. Zobaczymy jaka będzie sytuacja.
 • 1 maj 2024 - Miną dokładnie dwa lata rozkręcania sklepu internetowego. Wtedy podejmę decyzję czy tworzę z tego projektu "normalny" sklep, sprzedam wszystko za odpowiednio tłustą kwotę, czy zostawię jak jest i będę dalej to rozkręcać.

Czeka mnie więc mnóstwo zabawy, a Ty dowiesz się jakie efekty daje skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego w czasu 🙂 . Czy uda się od totalnego zera przebić w niesamowicie konkurencyjnej branży, pomimo straszliwie niskiego budżetu? Kiedy sklep zacznie na siebie zarabiać?

Zapisz się do mojego newslettera, a nie pominiesz takich smaczków + dam znać jeśli wcześniej projekt zacznie się rozpędzać:  Do zobaczenia w następnej aktualizacji mordko 🙂

  FORMULARZ KONTAKTU

  Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
   Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
   Skuteczny marketing Lembicz.pl

   Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone