Tanie pozycjonowanie stron internetowych jest dla bogaczy

Trzeba mieć już mega rozkręconą sprzedaż, żeby pozwolić sobie na tanie pozycjonowanie strony internetowej w Google. Mnie nie stać na taką rozrzutność z dwóch powodów: nie lubię bezsensownego wydawania kasy i szanuję swój czas pracy.

Dopiero rozkręcasz swój biznes? Masz już fajną sprzedaż i chcesz docisnąć widoczność strony internetowej w Google, żeby jeszcze to rozpędzić? Nie ma to znaczenia. Ogarnianie pozycjonowania po taniości to strata czasu i pieniędzy.

Możesz się o tym oczywiście przekonać na własnej skórze stronie internetowej. Wystarczy wysłać zapytanie do kilkunastu agencji SEO/Frelancerów i wybrać najtańszą ofertę. Zapłacisz mało za pozycjonowanie, ale czy ostatecznie będzie Ci się to kalkulować finansowo?

Dlaczego tanie pozycjonowanie będzie kosztowne?

Każdy dzień w którym Twojej strony www nie ma w wyszukiwarce na słowa kluczowe związane z Twoim biznesem, to Twoja strata pieniędzy. Im dłużej czekasz na efekty pozycjonowania, tym więcej klientów trafia do Twojej konkurencji. Proste? Logiczne?

Budżet na szeroko pojęte działania SEO (optymalizacja strony, pozyskiwanie linków) musi być na odpowiednim poziomie. Inaczej pozycjonowanie strony nie będzie inwestycją w rozwinięcie biznesu, a totalnie niepotrzebnym kosztem.

Chcesz mieć skuteczne pozycjonowanie? Twoja strona www, blog czy sklep internetowy ma mieć coraz więcej fraz (fraza = słowo kluczowe) w czołówce wyników wyszukiwania w Google? Po "taniości" się tego nie da niestety ogarnąć.

U mnie pozycjonowanie stron zaczyna się od kwoty, które znajdziesz w usłudze pozycjonowanie stron w Google. Podkreślam, że to nie jest ostateczna wycena, a kwota startowa.

To właśnie Tobie powinno zależeć na odpowiednio wysokim budżecie na działania SEO, żeby jak najszybciej przebić się przez konkurencję i dotrzeć do potencjalnych klientów. Aby pozycjonowanie było tanie, wystarczy aby było po prostu skuteczne.

To może taniej wyjdzie samemu pozycjonować stronę?

Każdy dzień w którym wyszukiwarka Google nie pokazuje Twojej strony www, na wartościowe dla Twojego biznesu słowa kluczowe to strata finansowa. Naprawdę uważasz, że taniej wyjdzie Ci zacząć w tym momencie naukę pozycjonowania?

Więcej o pozycjonowaniu własnymi siłami przeczytasz w artykule jak samemu pozycjonować stronę www i czy się to opłaca. Moim zdaniem będzie to dla Ciebie ostatecznie strata czasu i pieniędzy, ale to Twój biznes. Zrobisz jak uważasz.

Najważniejsze, aby agencja SEO czy ktokolwiek ogarniający pozycjonowanie Twojej strony www, podchodził uczciwie i rzetelnie do swojej pracy. Wtedy będzie to maksymalnie tanie i skuteczne pozycjonowanie.

Zobacz jakie efekty udało mi się osiągnąć w zaledwie 1,5 roku pozycjonowania tego bloga o marketingu. U mnie inwestycja w pozycjonowanie w każdym miesiącu wielokrotnie się zwraca, a jeszcze nawet się nie rozpędziłem 🙂 .

efekty 1,5 roku pozycjonowania bloga

Potrzebne Ci pozycjonowanie lokalne lub na całą Polskę? Nie wiesz czy będzie konieczny rozbudowany audyt SEO strony? Zarezerwuj termin rozmowy online to na luzie sobie obgadamy sytuację z pozycjonowaniem Twojej strony www.

author-avatar
Kocur Marketingu
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami?
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami? Co możesz zrobić, żeby poprawić widoczność sklepu internetowego w Google, przy niewielkim lub zerowym budżecie? Łap gotową listę do wdrożenia - miłej zabawy. Stało...
Czytaj więcej
Depozycjonowanie - co to jest? Kiedy warto skorzystać?
Depozycjonowanie to działania wpływające na obniżenie widoczności strony pod określone słowo lub słowa kluczowe. Można powiedzieć, że to takie przeciwieństwo pozycjonowania, po które sięga się w konkretnych i mało przyjemnych...
Czytaj więcej
Agencja SEO czy specjalista SEO - co wybrać?
Po to szukasz firmy lub osoby do pozycjonowania, aby zająć się swoim biznesem i tylko czekać aż pozycjonowanie ”zaskoczy”. Lepsza będzie agencja SEO z dużym zespołem czy konkretny człowiek (tzw....
Czytaj więcej

Może te Cię zainteresują:

Strategia biznesowo-marketingowa PLUS MINUS ZERO
Nie ma powszechnie przyjętej nazwy dla tej strategii biznesowo-marketingowej, więc ochrzciłem ją nazwą PLUS MINUS ZERO. Zapewne nikt nie wpadł na to, bo z biznesowego i marketingowego punktu widzenia, taka...
Czytaj więcej
Jak wygląda UPV w Twoim biznesie?
Dlaczego niektóre marki osiągają spektakularny sukces, a inne z podobnymi produktami i usługami ledwie wychodzą na plus lub bankrutują? Jednym z kluczowych czynników jest unikalna propozycja wartości (Unique Proposition Value...
Czytaj więcej
Recenzja książki Przejażdżka życia
Jak wygląda droga od szeregowego pracownika do dyrektora w ogromnej korporacji? Jakie wyzwania należy pokonać po drodze? Jak należy traktować pracowników i partnerów biznesowych? Przyjrzyjmy się historii Boba Igera -...
Czytaj więcej

Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

Polityka prywatności

Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

crossmenuchevron-downarrow-left