logo-lembicz

Tanie pozycjonowanie stron internetowych jest dla bogaczy

Trzeba mieć już mega rozkręconą sprzedaż, żeby pozwolić sobie na tanie pozycjonowanie strony internetowej w Google. Mnie nie stać na taką rozrzutność z dwóch powodów: nie lubię bezsensownego wydawania kasy i szanuję swój czas pracy.

Dopiero rozkręcasz swój biznes? Masz już fajną sprzedaż i chcesz docisnąć widoczność strony internetowej w Google, żeby jeszcze to rozpędzić? Nie ma to znaczenia. Ogarnianie pozycjonowania po taniości to strata czasu i pieniędzy.

Możesz się o tym oczywiście przekonać na własnej skórze stronie internetowej. Wystarczy wysłać zapytanie do kilkunastu agencji SEO/Frelancerów i wybrać najtańszą ofertę. Zapłacisz mało za pozycjonowanie, ale czy ostatecznie będzie Ci się to kalkulować finansowo?

Dlaczego tanie pozycjonowanie będzie kosztowne?

Każdy dzień w którym Twojej strony www nie ma w wyszukiwarce na słowa kluczowe związane z Twoim biznesem, to Twoja strata pieniędzy. Im dłużej czekasz na efekty pozycjonowania, tym więcej klientów trafia do Twojej konkurencji. Proste? Logiczne?

Budżet na szeroko pojęte działania SEO (optymalizacja strony, pozyskiwanie linków) musi być na odpowiednim poziomie. Inaczej pozycjonowanie strony nie będzie inwestycją w rozwinięcie biznesu, a totalnie niepotrzebnym kosztem.

Chcesz mieć skuteczne pozycjonowanie? Twoja strona www, blog czy sklep internetowy ma mieć coraz więcej fraz (fraza = słowo kluczowe) w czołówce wyników wyszukiwania w Google? Po "taniości" się tego nie da niestety ogarnąć.

U mnie pozycjonowanie stron zaczyna się od kwoty, które znajdziesz w usłudze pozycjonowanie stron w Google. Podkreślam, że to nie jest ostateczna wycena, a kwota startowa.

To właśnie Tobie powinno zależeć na odpowiednio wysokim budżecie na działania SEO, żeby jak najszybciej przebić się przez konkurencję i dotrzeć do potencjalnych klientów. Aby pozycjonowanie było tanie, wystarczy aby było po prostu skuteczne.

To może taniej wyjdzie samemu pozycjonować stronę?

Każdy dzień w którym wyszukiwarka Google nie pokazuje Twojej strony www, na wartościowe dla Twojego biznesu słowa kluczowe to strata finansowa. Naprawdę uważasz, że taniej wyjdzie Ci zacząć w tym momencie naukę pozycjonowania?

Więcej o pozycjonowaniu własnymi siłami przeczytasz w artykule jak samemu pozycjonować stronę www i czy się to opłaca. Moim zdaniem będzie to dla Ciebie ostatecznie strata czasu i pieniędzy, ale to Twój biznes. Zrobisz jak uważasz.

Najważniejsze, aby agencja SEO czy ktokolwiek ogarniający pozycjonowanie Twojej strony www, podchodził uczciwie i rzetelnie do swojej pracy. Wtedy będzie to maksymalnie tanie i skuteczne pozycjonowanie.

Zobacz jakie efekty udało mi się osiągnąć w zaledwie 1,5 roku pozycjonowania tego bloga o marketingu. U mnie inwestycja w pozycjonowanie w każdym miesiącu wielokrotnie się zwraca, a jeszcze nawet się nie rozpędziłem 🙂 .

efekty 1,5 roku pozycjonowania bloga

Potrzebne Ci pozycjonowanie lokalne lub na całą Polskę? Nie wiesz czy będzie konieczny rozbudowany audyt SEO strony? Zarezerwuj termin rozmowy online to na luzie sobie obgadamy sytuację z pozycjonowaniem Twojej strony www.

author-avatar
Kocur Marketingu Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Głodny marketingowej wiedzy?

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Depozycjonowanie - co to jest? Kiedy warto skorzystać?

  Depozycjonowanie to działania wpływające na obniżenie widoczności strony pod określone słowo lub słowa kluczowe. Można powiedzieć, że to takie przeciwieństwo pozycjonowania, po które sięga się w konkretnych i mało przyjemnych sytuacjach. Jaki sens ma w ogóle depozycjonowanie strony? Płacić za obniżanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania? Przecież to jest bez sensu! Takie negative SEO okazuje […]

  Czytaj artykuł
  Agencja SEO czy specjalista SEO - co wybrać?

  Po to szukasz firmy lub osoby do pozycjonowania, aby zająć się swoim biznesem i tylko czekać aż pozycjonowanie ”zaskoczy”. Lepsza będzie agencja SEO z dużym zespołem czy konkretny człowiek (tzw. specjalista SEO)? Najlepiej na to pytanie odpowiedzieliby właściciele firm, którzy współpracowali zarówno z agencjami SEO jak i specjalistami od pozycjonowania. Nie potrafię być tutaj w […]

  Czytaj artykuł
  Jak mądrze wybrać firmę pozycjonującą strony www?

  Zastanawiasz się jak wybrać firmę do pozycjonowania, aby nie dać się zrobić perfidnie w jajo? Pokażę Ci prosty i całkiem skuteczny sposób, dzięki któremu zmniejszysz ryzyko trafienia na cwaniaczka, który tylko wystawia faktury i straszy windykacją. W każdej branży znajdą się "rodzynki" nastawieni na robienie w jajo nieświadomych klientów. Firmy pozycjonujące strony internetowe nie są […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  Czy Twój biznes przetrwa kryzys w 2023 roku?

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 2023 rok będzie ogromnym wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców. Już teraz jest Ci ciężko prowadzić biznes? To radzę zaopatrzyć się w zapas papieru toaletowego, bo zwieracze mogą nie wytrzymać. Jakie są fakty? Mamy zajebiście wysoką inflację, gigantyczne podwyżki stóp procentowych i ABSOLUTNIE ŻADNEJ PERSPEKTYWY na uniknięcie nadchodzącego kryzysu. […]

  Czytaj artykuł
  Yggdrasil - Recenzja portalu dla przedsiębiorców

  Co się dokładnie kryje pod tajemniczą nazwą Yggdrasil? Ile kosztuje dostęp do portalu Yggdrasil i czy warto w niego zainwestować? Wszystkiego dowiesz się z poniższej recenzji. Smacznego 🙂 Ta ciekawa nazwa, oznacza z mitologii nordyckiej drzewo łączące trzy światy: Midgard (ludzie), Asgard (bogowie) i Helheim (umarli). To również nazwa portalu dla przedsiębiorców, w którym jestem […]

  Czytaj artykuł
  Software House - Czym się zajmuje i jakie problemy rozwiązuje?

  Jaka jest różnica pomiędzy software house, a agencją interaktywną? Czym zajmuje się software house? Jaką firmę mogę polecić, jeśli chodzi o spełnienie założeń tzw. domu programowania? Zacznijmy od tego, że określenie ”software house”, dla wielu osób oznacza to samo co ”agencja interaktywna” czy ”agencja reklamowa”. Tak jak dla mnie określenie ”stomatolog” i ”dentysta”, oznacza dokładnie […]

  Czytaj artykuł

  FORMULARZ KONTAKTU

  Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
   Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
   Skuteczny marketing Lembicz.pl

   Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone