logo-lembicz

Tanie pozycjonowanie stron internetowych jest dla bogaczy

Trzeba mieć już mega rozkręconą sprzedaż, żeby pozwolić sobie na tanie pozycjonowanie strony internetowej w Google. Mnie nie stać na taką rozrzutność z dwóch powodów: nie lubię bezsensownego wydawania kasy i szanuję swój czas pracy.

Dopiero rozkręcasz swój biznes? Masz już fajną sprzedaż i chcesz docisnąć widoczność strony internetowej w Google, żeby jeszcze to rozpędzić? Nie ma to znaczenia. Ogarnianie pozycjonowania po taniości to strata czasu i pieniędzy.

Możesz się o tym oczywiście przekonać na własnej skórze stronie internetowej. Wystarczy wysłać zapytanie do kilkunastu agencji SEO/Frelancerów i wybrać najtańszą ofertę. Zapłacisz mało za pozycjonowanie, ale czy ostatecznie będzie Ci się to kalkulować finansowo?

Dlaczego tanie pozycjonowanie będzie kosztowne?

Każdy dzień w którym Twojej strony www nie ma w wyszukiwarce na słowa kluczowe związane z Twoim biznesem, to Twoja strata pieniędzy. Im dłużej czekasz na efekty pozycjonowania, tym więcej klientów trafia do Twojej konkurencji. Proste? Logiczne?

Budżet na szeroko pojęte działania SEO (optymalizacja strony, pozyskiwanie linków) musi być na odpowiednim poziomie. Inaczej pozycjonowanie strony nie będzie inwestycją w rozwinięcie biznesu, a totalnie niepotrzebnym kosztem.

Chcesz mieć skuteczne pozycjonowanie? Twoja strona www, blog czy sklep internetowy ma mieć coraz więcej fraz (fraza = słowo kluczowe) w czołówce wyników wyszukiwania w Google? Po "taniości" się tego nie da niestety ogarnąć.

U mnie pozycjonowanie stron zaczyna się od kwoty, które znajdziesz w usłudze pozycjonowanie stron w Google. Podkreślam, że to nie jest ostateczna wycena, a kwota startowa.

To właśnie Tobie powinno zależeć na odpowiednio wysokim budżecie na działania SEO, żeby jak najszybciej przebić się przez konkurencję i dotrzeć do potencjalnych klientów. Aby pozycjonowanie było tanie, wystarczy aby było po prostu skuteczne.

To może taniej wyjdzie samemu pozycjonować stronę?

Każdy dzień w którym wyszukiwarka Google nie pokazuje Twojej strony www, na wartościowe dla Twojego biznesu słowa kluczowe to strata finansowa. Naprawdę uważasz, że taniej wyjdzie Ci zacząć w tym momencie naukę pozycjonowania?

Więcej o pozycjonowaniu własnymi siłami przeczytasz w artykule jak samemu pozycjonować stronę www i czy się to opłaca. Moim zdaniem będzie to dla Ciebie ostatecznie strata czasu i pieniędzy, ale to Twój biznes. Zrobisz jak uważasz.

Najważniejsze, aby agencja SEO czy ktokolwiek ogarniający pozycjonowanie Twojej strony www, podchodził uczciwie i rzetelnie do swojej pracy. Wtedy będzie to maksymalnie tanie i skuteczne pozycjonowanie.

Zobacz jakie efekty udało mi się osiągnąć w zaledwie 1,5 roku pozycjonowania tego bloga o marketingu. U mnie inwestycja w pozycjonowanie w każdym miesiącu wielokrotnie się zwraca, a jeszcze nawet się nie rozpędziłem 🙂 .

efekty 1,5 roku pozycjonowania bloga

Potrzebne Ci pozycjonowanie lokalne lub na całą Polskę? Nie wiesz czy będzie konieczny rozbudowany audyt SEO strony? Zarezerwuj termin rozmowy online to na luzie sobie obgadamy sytuację z pozycjonowaniem Twojej strony www.

author-avatar
Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Głodny marketingowej wiedzy?

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Jak mądrze wybrać firmę pozycjonującą strony www?

  Zastanawiasz się jak wybrać firmę do pozycjonowania, aby nie dać się zrobić perfidnie w jajo? Pokażę Ci prosty i całkiem skuteczny sposób, dzięki któremu zmniejszysz ryzyko trafienia na cwaniaczka, który tylko wystawia faktury i straszy windykacją. W każdej branży znajdą się "rodzynki" nastawieni na robienie w jajo nieświadomych klientów. Firmy pozycjonujące strony internetowe nie są […]

  Czytaj artykuł
  Kiedy pozycjonowanie strony będzie złą inwestycją?

  Fajnie być widocznym w wyszukiwarce Google na wartościowe biznesowo i wizerunkowo słowa kluczowe. No ale za "fajnie" nie zapłacisz rachunków. Skąd wiedzieć czy pozycjonowanie strony będzie Dla Ciebie dobrą inwestycją? Z tego artykułu dowiesz się, kiedy nie opłaca się sięgać po pozycjonowanie lub trzeba dostosować swoje oczekiwania względem budżetu. Pokażę Ci na co uważać podczas […]

  Czytaj artykuł
  Pozycjonowanie lokalne firmy - jak? Ile kosztuje?

  Pozycjonowanie lokalne polega na poprawie widoczności strony w Google na słowa kluczowe względem określonego obszaru (ulica, dzielnica lub miejscowość). SEO lokalne pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów szukających względem danej - bardzo często dokładnej - lokalizacji. Są firmy które nie potrzebują widoczności na całą Polskę. Do generowania sprzedaży wystarczy widoczność strony internetowej w lokalnych wynikach wyszukiwania. […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  Strategie cenowe czyli jak mądrze ustalić cenę?

  Strategia cenowa jest jednym z podstawowych i najważniejszych elementów, wpływających na funkcjonowanie i rozwój firmy. Jaka powinna być cena produktu lub usługi, aby Twoja firma mogła generować wysoki zysk w perspektywie czasu? Cena ma gigantyczne znaczenie w procesie podejmowania decyzji zakupowej. Według badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku w październiku 2021 roku, dla […]

  Czytaj artykuł
  Biznes jak toksyczny związek. Kiedy powiedzieć STOP?

  Wystartowanie z biznesem, jest jak zakochanie się do szaleństwa: nie dostrzegasz wad, masz w dupie rady od przyjaciół i rodziny, mózg nie działa, o wszystkim decyduje serduszko. Tylko co, jeśli zamiast biznesowego love story, będzie toksyczna relacja? To niesamowite uczucie, jak do Twojej głowy trafia ”genialny” pomysł na biznes. Oczami wyobraźni widzisz, jak biznes zaczyna […]

  Czytaj artykuł
  Blog - gdzie założyć i jak pisać, aby dobrze zarabiać?

  Z blogiem jest jak z biznesem - założyć piekielnie łatwo i szybko, a znacznie trudniej na tym zarabiać. Gdzie najlepiej założyć bloga i ile to kosztuje? Jak pisać i o czym, żeby zarabiać na blogu fajne pieniądze? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. WAŻNA INFORMACJA na samym początku: Zarobek na blogu nie powinien być […]

  Czytaj artykuł

  FORMULARZ KONTAKTU

  Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
   Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
   logo-lembicz

   Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

   LOKALNE USŁUGI

   Pozycjonowanie WarszawaPozycjonowanie Łódźpozycjonowanie Legionowo
   Tutaj będzie całkiem sporo usług marketingowych pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie kocura marketingu :-)