Jaka jest różnica pomiędzy software house, a agencją interaktywną? Czym zajmuje się software house? Jaką firmę mogę polecić, jeśli chodzi o spełnienie założeń tzw. domu programowania?
Zacznijmy od tego, że określenie ”software house”, dla wielu osób oznacza to samo co ”agencja interaktywna” czy ”agencja reklamowa”. Tak jak dla mnie określenie ”stomatolog” i ”dentysta”, oznacza dokładnie to samo 🙂 .
CIEKAWOSTKA: Od 2002 roku absolwenci studiów stomatologicznych otrzymują tytuł lekarza dentysty, a przed 2002 roku otrzymywali tyłu lekarza stomatologa. Stąd różnica w nazewnictwie, a tak to jeden grzyb 🙂 .
Natomiast software house, to zupełnie co innego niż agencja interaktywna czy reklamowa. Zacznijmy od tego, co możemy zmierzyć liczbami, czyli od analizy wyszukiwań:
Pytanie jakie nasuwa się z tej prostej analizy brzmi: ”Czym zajmuje się software house, że tak piekielnie drogo wynosi płatna reklama w Google?” i ”Czy jest tak silna konkurencja, że aż tyle trzeba płacić za kliknięcie w reklamy sponsorowane?”. Już śpieszę z odpowiedzią.
Software house to przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem aplikacji dedykowanych i oprogramowania na zamówienie, które cechuje wysoka złożoność i czasochłonność. Ogromną wagę przykłada się do analizy procesów biznesowych.
Według raportu Top Software Developers in Poland na serwisie clutch.com w Polsce działa ponad 700 firm programistycznych.
Duża konkurencja i wysoka wartość finansowa zleceń sprawia, że płatna reklama w Google Ads swoje kosztuje. Oczywiście w przypadku pozyskania klienta jest to dobra inwestycja, bo dedykowane oprogramowanie czy tworzenie aplikacji mobilnych nie jest tanie.
Współpraca z software housem do tanich nie należy. Każdy dobry programista się ceni, a stworzyć dedykowany projekt webowy mający zapewnić określoną (i często rozbudowaną) funkcjonalność, to wyższy poziom wtajemniczenia.
Kiedy więc zamiast na współpracę z agencją marketingową czy interaktywną, lepiej skorzystać z usług software house'a? Podkreślam, że jest to wyłącznie moje zdanie i niekoniecznie możesz się z nim zgadzać w 100%.
Zadaniem software house'u jest zapewniać dedykowane rozwiązania spełniające rozbudowaną i przeważnie skomplikowaną funkcjonalność. To taki najwyższy level jeśli chodzi m.in o aplikacje mobilne, web, czy javascript.
Nie ważna jest branża w jakiej działasz. Masz pomysł na skomplikowany soft? Wtedy właśnie warto skorzystać z usług software house'a, bo dla nich realizacja projektów o wysokim poziomie trudności to chleb powszedni.
W skrócie: Garnitur szyty na miarę czy Ferrari swoje kosztuje. W software house zajmują się przede wszystkim tworzeniu rozwiązań w 100% dostosowanych pod specyfikację projektu, którego nie spełniają (w części lub całości) dostępne na rynku rozwiązania.
na wstępnie od razu podkreślam, że zarówno ja (Kocur Marketingu Michał Lembicz) jak i moja marka RIKONA, nie ogarniamy tego co software house. Robimy co prawda tworzenie stron www, pozycjonowanie czy inne usługi marketingowe, ale nie mamy wiedzy i doświadczenia w tworzeniu skomplikowanego oprogramowania i aplikacji mobilnych.
Natomiast jeśli znasz, pracujesz lub prowadzisz profesjonalny software house w Polsce to napisz do mnie. Napiszę Ci jakie są warunki dodania do poniższej listy i zdecydujesz czy chcesz zamieścić tutaj informacje o swoim biznesie.
Każdy z zamieszczonych przeze mnie software house'ów został dokładnie zweryfikowany pod kątem jakości świadczonych usług. Oczywiście nie mogę brać odpowiedzialności za współpracę z polecanym przeze mnie software house'm , ale bardzo dokładnie każdy zweryfikowałem nim zdecydowałem się dodać go do listy.
Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.
Polityka prywatnościLembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone