Recenzja Brand24 - narzędzie do monitoringu marki

Cholernie ciężko zbudować autorytet i rozpoznawalność marki. Znacznie szybciej i łatwiej jest taki wizerunek zrujnować. Konkurencja oczernia Twoją markę? Niezadowolony klient wylewający frustrację w internecie gdzie tylko się da? Można i trzeba na to szybko reagować.

Jest wiele narzędzi służących do monitoringu marki. O darmowym sposobie na taki monitoring pisałem w artykule Siła marki rośnie czy maleje - Jak to zmierzyć w małej firmie i tam właśnie wspomniałem o Brand24, które miałem przyjemność ostatnio testować.

To nie jest artykuł sponsorowany, bo nie ma możliwości zamieszczenia u mnie na blogu artykułu odpłatnie. Za napisanie tej recenzji nie otrzymałem żadnego wynagrodzenia. Tak tylko uprzedzam, żeby było to jasne.

W dniu pisania tego artykułu, każdy może za darmo przetestować narzędzie Brand24 przez 14 dni w najwyższej możliwej wersji.

Brand 24 - cennik
Cennik Brand24 aktualny na dzień 10.12.2021

Jak wygląda Brand24 od środka?

Zachwyciła mnie czytelność narzędzia. Dodanie projektu + słów kluczowych które ma monitorować narzędzie i tyle. Za chwilę widać jak na dłoni wzmianki o marce:

Wszystko prezentuje się elegancko 🙂 Wiemy "co", "gdzie" i "jak" piszą o naszej marce i możemy odpowiednio reagować. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaką ogromną ilość danych musi przetwarzać to narzędzie każdego dnia.

Testowanie Brand24 to była dla mnie prawdziwa przyjemność, bo już dawno w moje łapska nie wpadło tak łatwe narzędzie które genialnie wykonuje pracę do którego zostało stworzone.

Zalety i wady Brand24

Dwa tygodnie darmowego testowania w zupełności wystarczą, aby stwierdzić siłę narzędzia Brand24. Jak każde narzędzie ma swoje plusy i minusy:

PLUSY BRAND24

  • Intuicyjność - Ogarnięcie monitoringu marki nie sprawi nikomu żadnych problemów. Wszystko bardzo łatwo i szybko można ustawić. Wszystkie zmianki o marce podane na tacy w posegregowany i zrozumiały sposób.
  • Możliwości - Google news, mikroblogi, Instagram, Facebook, You Tube, itd. Nawet możesz śledzić czy w newsletterach, podcastach czy Booking.com nie ma wzmianek o Twojej marce 🙂 Sprawdza cholernie dużo różnych źródeł danych.
  • Szybkość - W najniższym abonamencie sprawdza wzmianki dwa razy na dobę, ale w najwyższym działa w trybie rzeczywistym.
  • Raporty - Przejrzyste i zrozumiały raporty pokazujące czy o Twojej marce robi się głośno.
  • Influence Score - Bardzo ciekawa opcja. Na tej podstawie możesz ocenić czy inwestowanie we współpracę z danym influencerem przynosi marce bezpośrednie lub pośrednie korzyści.
  • Kontakt - Mega szybko odpowiadają na ewentualne pytania.

MINUSY BRAND24

  • Cena??? - Najniższy pakiet zaczyna się od 179 zł netto miesięcznie. Ciężko stwierdzić czy to dużo czy mało, ale w przypadku marki która dopiero stawia pierwsze kroki, wybrałbym darmowe rozwiązania (Google Alerts) i monitorowanie ręczne.

Zawsze jest opcja skontaktować się z Brand24 i spróbować zmniejszyć cenę jak i funkcjonalność narzędzia do swoich potrzeb (mniej regularny monitoring? Mniejsza liczba analizowanych źródeł?). Nie wiem czy jest możliwość zmniejszenia ceny najniższego pakietu. Jak tylko otrzymam odpowiedź to zaktualizuję artykuł.

AKTUALIZACJA: Błyskawicznie uzyskałem odpowiedź 🙂 Przy płatności z góry za minimum rok można otrzymać indywidualną cenę za dany pakiet.

Czy warto zainwestować w Brand24?

Ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony uważam, że od samego początku dobrze jest monitorować markę i reagować jak najszybciej to możliwe na pozytywne jak i negatywne wzmianki. Z drugiej strony - nie ma co się oszukiwać - jak marka jest świeża, to nie za wiele będzie tych wzmianek.

Dlatego jeżeli dopiero zaczynasz działać z małą firmą, to skłaniałbym się do darmowych rozwiązań (Google Alerts) i ręczne monitorowanie sytuacji. Każdy sam powinien wiedzieć, kiedy śledzenie na własną rękę marki robi się uciążliwe czasowo i warto sięgnąć po płatne rozwiązania.

Tak jak widzisz na moim przykładzie. O mnie czy o mojej marce RIKONA jeszcze nie jest głośno, więc płacenie jak i korzystanie z Brand24 byłoby pozbawione sensu. Już lepiej monitorować to ręcznie lub ewentualnie raz na pół roku wykupić abonament na miesiąc i przekonać się czy nadeszła pora na regularne korzystanie z tego narzędzia.

Podsumowanie opinii o Brand24

Narzędzie genialnie i bardzo dopracowane. Jak już o Twojej marce robi się głośniej, to cena nie jest wysoka patrząc na to jak bardzo to ułatwia życie. Pewnie jak moja marka się bardziej rozbuja, to zacznę z tego narzędzia korzystać. Kawał naprawdę solidnej roboty.

Jak chcesz sprawdzić możliwości Brand24 to wbijaj na adres https://brand24.pl i masz 14 dni na przekonanie się, czy opłaca Ci się korzystać z tego narzędzia.

author-avatar
Kocur Marketingu
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
Recenzja książki Przejażdżka życia
Jak wygląda droga od szeregowego pracownika do dyrektora w ogromnej korporacji? Jakie wyzwania należy pokonać po drodze? Jak należy traktować pracowników i partnerów biznesowych? Przyjrzyjmy się historii Boba Igera -...
Czytaj więcej
Yggdrasil - Recenzja portalu dla przedsiębiorców
Co się dokładnie kryje pod tajemniczą nazwą Yggdrasil? Ile kosztuje dostęp do portalu Yggdrasil i czy warto w niego zainwestować? Wszystkiego dowiesz się z poniższej recenzji. Smacznego 🙂 Ta ciekawa...
Czytaj więcej
Recenzja książki Zakamarki marki
Książka „Zakamarki marki” została przeze mnie zjedzona praktycznie od razu po książce „Grywalizacja”, ale musiałem sobie wszystko poukładać w głowie. Ochłonąłem i mogę na spokojnie napisać recenzję, z której się...
Czytaj więcej

Może te Cię zainteresują:

Strategia biznesowo-marketingowa PLUS MINUS ZERO
Nie ma powszechnie przyjętej nazwy dla tej strategii biznesowo-marketingowej, więc ochrzciłem ją nazwą PLUS MINUS ZERO. Zapewne nikt nie wpadł na to, bo z biznesowego i marketingowego punktu widzenia, taka...
Czytaj więcej
Jak wygląda UPV w Twoim biznesie?
Dlaczego niektóre marki osiągają spektakularny sukces, a inne z podobnymi produktami i usługami ledwie wychodzą na plus lub bankrutują? Jednym z kluczowych czynników jest unikalna propozycja wartości (Unique Proposition Value...
Czytaj więcej
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami?
Jak pozycjonować sklep internetowy własnymi siłami? Co możesz zrobić, żeby poprawić widoczność sklepu internetowego w Google, przy niewielkim lub zerowym budżecie? Łap gotową listę do wdrożenia - miłej zabawy. Stało...
Czytaj więcej

Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

Polityka prywatności

Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

crossmenuchevron-downarrow-left