logo-lembicz

Prosta strona internetowa - Cel? Funkcjonalność? Koszt?

Nie zawsze potrzebna jest rozbudowana o dedykowane funkcjonalności strona internetowa. Zdarza się, że strona internetowa ma być naprawdę prosta. Logo/Nazwa + podstawowe informacje + kontakt. To wszystko.

Tworzenie stron www o takim poziomie trudności nie wymaga dużych nakładów czasu pracy i umiejętności. Do stworzenia takiej prostej strony internetowej nie potrzeba programisty. Wystarczy nawet zwykły darmowy kreatory stron www, ale...

Jaki jest cel posiadania strony www?

Z jakiego powodu chcesz mieć stronę www? Po to, żeby klient mógł zobaczyć czym się zajmuje Twoja firma i mógł skontaktować się po więcej informacji? Odpalasz kreator stron www i w ciągu 10 minut masz darmową, prostą stronę internetową.

Darmowy kreator stron internetowych szybko może stać się płatny. Nie są to duże pieniądze, ale "za darmo" może się szybko skończyć. Więcej o tym pisałem w tym artykule.

Załóżmy, że strona internetowa na której czytasz ten artykuł, miałaby być właśnie taką prostą stroną www. Zniknęłyby artykuły, podstrony z usługami, case studies... Wszystko znalazłoby się na stronie głównej. Co by się stało?

Straciłbym możliwość dotarcia do ogromnej ilości potencjalnych klientów. Dlaczego? Bo pozycjonowanie w wyszukiwarce Google na tak dużą ilość słów kluczowych nie miałoby sensu, a to od wielu lat mój podstawowy i genialnie działający kanał pozyskiwania klientów.

Zobacz na ile słów kluczowych jest w wyszukiwarce Google widoczna ta strona internetowa, po 15 miesiącach pozycjonowania:

Według narzędzia Senuto z dnia 22 stycznia 2022 roku

W przeciągu ostatnich 12 miesięcy tą stronę internetową odwiedziło ok. 19 500 osób, a nie minęły nawet dwa lata istnienia bloga:

odwiedziny strony www przez ostatni rok
Ruch wygenerowany przez bloga w przeciągu ostatnich 12 miesięcy

Mógłbym stworzyć stronę internetową która będzie tylko prostą wizytówką. Tylko po co ograniczać własną stronę internetową do funkcji informacyjnej, skoro można przez nią pozyskiwać nowych klientów?

Założyć swoją stronę internetową tylko "żeby było" to nic trudnego. Stworzenie strony internetowej, która może stać się Twoim najlepszym kanałem sprzedaży i pomóc w budowaniu wizerunku marki, to już całkowicie inny poziom trudności.

NA SPOKOJNIE POMYŚL JAKI JEST CEL POSIADANIA WŁASNEJ STRONY INTERNETOWEJ. MA TYLKO INFORMOWAĆ KLIENTÓW? CZY LEPIEJ ŻEBY MIAŁA ROZBUDOWANE MOŻLIWOŚCI POZYSKIWANIA NOWYCH KLIENTÓW?

Jakie funkcjonalności ma prosta strona www?

Strony www mogą mieć ogromną ilość funkcjonalności ułatwiających prowadzenie biznesu:

 1. Widzisz tę słuchawkę w prawym dolnym rogu ekranu? To dodatek Callback 24. Bardzo ułatwia to potencjalnym klientom nawiązanie ze mną kontaktu.
 2. Pod każdym artykułem znajduje się miejsce na dodatkowy element zwiększający szansę pozyskania klienta. Przeważnie jest to zapis na newsletter, ale mogę dać do każdego artykułu różną zawartość.
 3. Mogę błyskawicznie zmienić ceny usług na stronie jak i pochwalić się nowymi klientami.
 4. Mam miejsca pod wdrożenie przejścia do landing page (prostych stron sprzedażowych o określonym celu działania)
 5. itd.

Decydując się na stronę internetową, trzeba brać pod uwagę jej rozbudowę w przyszłości. Zrobienie strony internetowej o prostym założeniu teraz, nie oznacza że w przyszłości nie dojdą nowe funkcjonalności. Trzeba brać to pod uwagę.

Prosta strona www nie ma wielu funkcjonalności i możliwości, ale tworzenie strony www u mnie wygląda tak, że zawsze biorę pod uwagę jej rozbudowę w przyszłości. Dzięki temu jest ostatecznie taniej i szybciej.

"Chcę żeby strona internetowa miała tylko stronę główną, zakładki usług, informacje o firmie, galerię zdjęć, bloga i kontakt". To nie jest prosta, tylko normalna strona internetowa. Kwestia tego czy ma powstać na gotowym szablonie czy indywidualnym projekcie.

Koszt nieskomplikowanej strony internetowej?

Jeżeli chcesz mieć stronę www, na której będzie tylko LOGO/NAZWA FIRMY + PODSTAWOWE INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI, to wpisz w Google "darmowy kreator stron internetowych" i w kilka minut ogarniesz temat.

Jak potrzebujesz strony internetowej, która ma wzbudzać zazdrość konkurencji i pokazać potencjalnym klientom pełną moc Twoich możliwości, to daj mi znać. Wraz z niewielkich zespołem zajmuję się tworzeniem stron www.

author-avatar
Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Odkryj w sobie kota marketingu

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Blog - gdzie założyć i jak pisać, aby dobrze zarabiać?

  Z blogiem jest jak z biznesem - założyć piekielnie łatwo i szybko, a znacznie trudniej na tym zarabiać. Gdzie najlepiej założyć bloga i ile to kosztuje? Jak pisać i o czym, żeby zarabiać na blogu fajne pieniądze? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. WAŻNA INFORMACJA na samym początku: Zarobek na blogu nie powinien być […]

  Czytaj artykuł
  Strona internetowa za darmo - czy to w ogóle możliwe?

  Zastanawiasz się jakim cudem strona internetowa, która powstaje za darmo może cokolwiek kosztować? Przecież miało być za darmo? Otóż smutna rzeczywistość w świecie stron internetowych jest przeważnie taka, że im coś tańsze na wejściu tym droższe na wyjściu. Do napisania tego - zdawałoby się oczywistego - artykułu, przekonała mnie liczba osób wpisująca miesięcznie do wyszukiwarki […]

  Czytaj artykuł
  Dobra strona sprzedażowa czyli skuteczny Landing Page

  Dobra strona sprzedażowa potrafi wygenerować lepszą sprzedaż niż znacznie bardziej rozbudowana strona firmowa. Jest niczym NITRO dla samochodu czy STERYD dla kulturysty. Można się bez tego obejść, ale jest piekielnie skuteczna i - co najważniejsze - bezpieczna dla "silnika" Twojego biznesu. Strona sprzedażowa czyli tzw. Landing Page (Strona Lądująca) jest zawsze zaprojektowana w konkretnym celu. […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  CONTADU - Recenzja narzędzia do pisania tekstów SEO

  CONTADU to narzędzie do planowania, zarządzania i optymalizacji treści pod kątem danych słów kluczowych w wyszukiwarce Google. Jak to działa? Czy warto zainwestować w to narzędzie? Jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania jest seo copywriting, czyli umiejętność tworzenia tekstów pod SEO. Trzeba się mocno napocić, żeby stworzyć wartościowy pod użytkownika i słowa kluczowe content. Analiza istotnych […]

  Czytaj artykuł
  Tanie pozycjonowanie stron internetowych jest dla bogaczy

  Trzeba mieć już mega rozkręconą sprzedaż, żeby pozwolić sobie na tanie pozycjonowanie strony internetowej w Google. Mnie nie stać na taką rozrzutność z dwóch powodów: nie lubię bezsensownego wydawania kasy i szanuję swój czas pracy. Dopiero rozkręcasz swój biznes? Masz już fajną sprzedaż i chcesz docisnąć widoczność strony internetowej w Google, żeby jeszcze to rozpędzić? […]

  Czytaj artykuł
  Budowa listy mailingowej i sprzedaż kursu - recenzja kursu Patryka Łopota

  Pełna nazwa kursu brzmi "28 porad - Budowa listy mailingowej i sprzedaż kursu krok po kroku". Co czeka na Ciebie w tym kursie? Czy warto z niego skorzystać? Zapraszam do zapoznania się z recenzją. Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą wiedzieć jak krok po kroku ogarnąć cały proces sprzedaży własnego kursu. Ogromne gratki dla […]

  Czytaj artykuł

  Chcesz współpracować?

  Twoje zdrowie. Już Ci polewam, a w tym czasie wypełnij formularz.   kontakt-w-sprawie-marketingu
   logo-lembicz

   Nazywam się Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Od 2011 roku zgłębiam ten świat, który daje mi niepoliczalną ilość radochy.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

   LOKALNE USŁUGI

   Pozycjonowanie WarszawaPozycjonowanie Łódźpozycjonowanie Legionowo
   Tutaj będzie całkiem sporo usług marketingowych pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie kocura marketingu :-)