logo-lembicz

Sklep internetowy - projekt, marketing, zarobki

O projekcie

Start: 1 kwietnia, 2023
Koniec: 1 kwietnia, 2025

cele

Cel: W 2023 roku: Ruch organiczny na poziomie 500 uu. ROAS z reklam Google i FB powyżej 233%

Potrzebujesz strony internetowej?

Jeżeli potrzebujesz idealnej strony firmowej, bloga lub sklepu internetowego, to zapoznaj się z moją propozycją

Więcej informacji

Oś czasu

18 stycznia 2023

Ważne informacje o sklepie internetowym

Pierwotnie miał to być projekt z materacami, kołdrami, poduszkami, itd. Z racji, że projekt Materace.pro działa na zasadzie programu partnerskiego, postanowiłem zrobić podmiankę na projekt, który będzie w 100% sklepem internetowym.

WAŻNE: Nie porzucam projektu Materace.pro . Uważam, że znacznie więcej ciekawych informacji będzie z projektu, w którym od A do Z mam wpływ na wszystko. Będzie więcej soczystych informacji i to wpłynęło na zmianę projektu w tym case study.

Cofamy się więc do samego początku. Dlaczego taka drastyczna zmiana? Co sprawiło, że robię tyle kroków w tył, mimo że w projekcie z materacami jest już zamrożone kilkadziesiąt tysięcy złotych? Czy to ma jakikolwiek sens finansowy? Czas pokaże, a już tłumaczę szczegóły dotyczące sklepu internetowego.

SKLEP INTERNETOWY W PIGUŁCE

 • Domena: DlaKociarzy.pl - Sklep z produktami dla kociarzy i kotów. Dziwne w sumie, że jako ”Kocur” Marketingu wcześniej nie wpadłem na taki pomysł 😉
 • Projekt i budowa sklepu - 6000 zł netto (szacunkowo) - Sklep jest trakcie budowy i dopiero jak wlecą produkty i artykuły, będzie wiadomo ile tam jeszcze jest poprawek do ogarnięcia od środka. Dla mnie jest to MVP, bo finalna wersja będzie miała ”od środka” dużo więcej bajerów.
 • Zakup produktów - 20 000 zł netto (szacunkowo) - Zakładam, że w takim budżecie zmieścimy się ze wszystkim, co chcemy zamówić na starcie.

Pokażę kilka zdjęć obrazujących wygląd tego sklepu internetowego. Może to nie być ostateczna forma, więc traktuj to podglądowo:

dlakociarzy
zdjęcie podglądowe 1
sklep dlakociarzy
zdjęcie podglądowe 2
dlakociarzy - sklep
zdjęcie podglądowe 3

To pierwszy projekt biznesowy, którego nie będę prowadził w pojedynkę, tylko z narzeczoną i trzema asystentami (koty Riko, Xena i Mija) 🙂 . O ile w materacach chodziło wyłącznie o kasę i sprawdzenie marketingowych umiejętności, tak w sklepie DlaKociarzy.pl na pierwszym miejscu będzie dobra zabawa i czas spędzony z rodziną.

WAŻNE: Oczywiście mam zrobioną analitykę biznesową i rozpisaną strategię marketingową. Pod kątem finansowym też się to wszystko ładnie spina.

Kilka argumentów dlaczego zdecydowałem się zmienić ten case study z Materace.pro na DlaKociarzy.pl:

 1. Rodzinny biznes - W końcu koty będą miały ”robotę”, bo ktoś musi testować produkty, pozować do zdjęć, itd. 🙂 . Najważniejsze, że wraz z narzeczoną spędzimy więcej czasu razem i - z tego co już widzę - przy prowadzeniu tego sklepu będziemy mieć dużo radochy.
 2. Budowanie własnej marki - W przypadku materacy, klient kupował produkt na stronie partnera biznesowego i to on dzięki temu wzmacniał swoją markę. Tutaj budujemy własną markę od zera.
 3. Większy zarobek - W przypadku własnych produktów marża jest znacznie większa, niż w przypadku prowizji od partnera (logiczne). Większe ryzyko, więcej obowiązków ale i większe zarobki.
 4. Więcej danych do analizy - Klient kupuje na mojej, a nie na innej stronie internetowej. Mam podgląd na wszystko co się dzieje.
 5. Mniejsza konkurencja - Nieporównywalnie łatwiej będzie się przebić na wysokie pozycje niż w materacach.

Dość silne argumenty prawda? No dobra. To przejdźmy do tego co Cię pewnie najbardziej interesuje, czyli...

Ile zarobi ten sklep internetowy?

Według moich szacunków, pierwszy rok funkcjonowania sklepu zakończymy globalnie na MINUS 12 350 ZŁ. Jest to skrajnie pesymistyczny wariant, ale nie będę rozczarowany przy takim wyniku finansowym i będzie to znaczyło tyle, że ten projekt ma potencjał biznesowy.

Jak chcesz dokładnie wiedzieć jak wygląda ten projekt pod kątem finansowym, to więcej o tym będę pisał w case study zarabiania na PrzemyslaneZarabianie.pl TUTAJ.

Nie spodziewam się, że od razu po odpaleniu sklepu klienci rzucą się do zakupów. Nastawiam się na regularny i stopniowy wzrost sprzedaży, co będę kontrolował reklamami sponsorowanymi na Facebooku i Google (nie będzie tutaj tylko pozycjonowania).

Cele sklepu internetowego w 2023 roku

 • Ruch z wyników organicznym wynoszący 500 uu (unikalnych użytkowników) miesięcznie.
 • ROAS z reklam Google Ads i Facebook Ads większy niż 233%.

Copywriter już od stycznia tworzy artykuły (budżet na copywriting do 1000 zł netto), więc nim odpalimy sklep, będzie sporo treści pod długi ogon SEO. Tak to powyższe cele są również mało wygórowane, ale - zakładając, że się spełnią - pozwolą nam już generować małe miesięczne dochody.

To by było na tyle 🙂 Powrócę jak już sklep zostanie odpalony, a później co kwartał będę informował o działaniach marketingowych i ich bezpośrednim/pośrednim przełożeniu na sprzedaż.

FORMULARZ KONTAKTU

Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
  Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
  Skuteczny marketing Lembicz.pl

  Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

  Polityka prywatności

  Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone