logo-lembicz

Status: Ikona statusu case'a

Pozycjonowanie Warszawa - Walka o ciężką frazę

Zobaczymy czy mały budżet i spryt wystarczą do zdobycia TOP 10 na słowo kluczowe pozycjonowanie Warszawa i frazy poboczne. Moje szanse oceniam realnie na 20%, ale spróbuję powalczyć.

O projekcie

Start: 15 września, 2021
Koniec: 15 stycznia, 2023

cele

Cel: TOP 10 w wyszukiwarce Google na słowo kluczowe POZYCJONOWANIE WARSZAWA.

Potrzebujesz pozycjonowania?

Jeżeli potrzebujesz pozycjonowania dla swojej firmy, sprawdź, jak mogę Ci pomóc.

Więcej informacji

Oś czasu

15 września 2021

Czy uda się być znowu widocznym na Pozycjonowanie Warszawa?

W 2011 roku udało mi się domenę pozycjonerzy24.pl wypromować między innymi na frazę "pozycjonowanie Warszawa" i podobnego kalibru frazy do TOP 3. Klienci zaczęli walić drzwiami i oknami. Codziennie wpływało kilka zapytań od klientów z Warszawy odnośnie pozycjonowania. Piękne czasy.

Od dawna nie mam strony pod domeną pozycjonerzy24.pl . Młodzieńcza pewność siebie (jakie to standardowe) zemściła się. Myślałem, że domena jest tak silna że zniesie kilka testów jednocześnie. Oczywiście nie zniosła 🙂 Skończyło się filtrem i z dnia na dzień ruch i zapytania klientów spadły do zera.

Zawsze prowadzę testy na własnych projektach, ale teraz używam do tego domen mało istotnych dla mojego biznesu. Nauczka którą dostałem 10 lat temu cały czas mi towarzyszy.

Test rozpocząłem jeszcze przy starej wersji bloga. Co miesiąc aktualizowałem test, sprawdzając jak wyglądają pozycje strony na frazy: pozycjonowanie Warszawa i pozycjonowanie stron internetowych Warszawa. Nie dawało to żadnych efektów, mimo że długość podstrony to już był niezły poemat.

Czy fraza pozycjonowanie Warszawa jest trudna?

W 2011 roku na pewno było mniej agencji marketingowych niż teraz. Wtedy wystarczyła odrobina sprytu i nawet bez większych inwestycji finansowych było to możliwe (co mi się zresztą udało). Teraz konkurencja jest masakryczna i trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni, bo sam spryt to już za mało...Czy aby na pewno?

Spryt był, jest i będzie najważniejszy w pozycjonowaniu. Czy dam radę powrócić na podium jeśli chodzi o pozycjonowanie w Warszawie? Będzie to wymagało dużo więcej sprytu i cierpliwości niż w 2011 roku, ale spróbuję powalczyć. Do końca roku budżet na SEO tego bloga wynosi 1366 zł netto PLUS ogromna ilość mojego czasu, ale takie wyzwania są czystą przyjemnością a nie pracą 🙂

Rekordowo od 15 października 2020 do 1 września 2022 na pozycjonowanie Warszawa udało się dostać na 46 pozycję, a na pozycjonowanie stron internetowych Warszawa 39 pozycję. Później - mimo zwiększenia ilości treści - pozycje spadały i spadały, aby ostatecznie wylądować poza TOP 70.

Jak widać, szału nie ma. Nikt nie zrobi "WOW!", bo nie ma nad czym. No ale poprzednia wersja bloga mocno mnie ograniczała. Nie jestem nastawiony jakoś mocno optymistycznie, bo tam w TOP 10 toczy się regularna wojna i mielą się budżety idące w dziesiątkach tysięcy złotych na działania marketingowe.

Czego możesz się nauczyć z tego case study?

 1. Im więcej sprytu tym potrzebny mniejszy budżet na SEO - Wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje, ale jak się dobrze wszystko zaplanuje, to znacznie mniejszymi pieniędzmi można sporo zdziałać w konkurencyjnych słowach kluczowych.
 2. Ile czasu trwa przebicie się na mocno oblegane słowa kluczowe przy niskim budżecie - 1366 zł netto to całkowity budżet. Na walkę o "pozycjonowanie Warszawa" nie zamierzam przeznaczyć więcej niż 500 zł netto miesięcznie przez pierwsze pół roku trwania tego case study. Dalej to zależy od efektów.
 3. Jaką ilość klientów można pozyskać dzięki widoczności na mocno konwertujące frazy - Lata temu mnóstwo zapytań generowała ta fraza i - nie ma co ukrywać - dzięki temu udało mi się rozkręcić firmę Zobaczymy jak to wygląda po dziesięciu latach.

Sporo więc fajnych rzeczy będzie można się nauczyć z tego konkretnego case study. Z góry uprzedzam, że nie traktuję tego testu priorytetowo. Uda się? Super! Nie? Trudno! Bez względu na wynik testu, będzie sporo informacji, które ułatwią Ci planowanie działań SEO na własną rękę.

Moje oczekiwania

 • Cel: Widoczność na frazę "pozycjonowanie Warszawa" w różnych wariantach w TOP 10.
 • Czas realizacji: 15.09.2021-15.1.2023 (Całość potrwa 16 miesięcy)
 • Aktualizacje case study:
 1. 15.12.2021 - Po trzech miesiącach. Będę zadowolony jeśli uda się ustabilizować frazy w okolicach TOP 40.
 2. 15.3.2022 - Po sześciu miesiącach, w oparciu o efekty zdecyduję czy dwukrotnie podnieść budżet na tę walkę (czyli do 1000 zł netto miesięcznie). Celuję w TOP 30.
 3. 15.9.2022 - Równo rok po odpaleniu tego case study. Jeśli po tym czasie (zakładając zwiększony budżet do 1000 zł na te działania) będę w TOP 15 to podniosę budżet do 3000 zł.
 4. 15.01.2023 - 16 miesięcy trwania case study, efektem czego będzie dojście do TOP 10 na pozycjonowanie Warszawa i powiązane frazy.
 • Budżet na case study: 4000 zł - 21 000 zł (duże widełki, ale wszystko zależy od efektów. Będzie szło do góry, to będę zwiększał budżet według schematu powyżej. Będzie stało w miejscu, to nawet co miesiąc nie przeznaczę 500 zł na ten projekt. Czas pokaże czy warto przez 16 miesięcy prowadzić te case study).

Moje szanse oceniam realnie na 20%. Fraza pozycjonowanie Warszawa jest potwornie ciężka, a spryt wspierany zaledwie przez pięćset złotych miesięcznie może nie wystarczyć. Najwyżej zobaczysz, że nie warto kierować się na ciężkie frazy bez głębokiego portfela 🙂

Zaczynam nierówną walkę

Chcesz współpracować?

Wypełnij formularz, a ja już Ci polewam za naszą ewentualną współpracę.  kontakt-w-sprawie-marketingu
  logo-lembicz

  Nazywam się Michał Lembicz i prowadzę bloga o skutecznym marketingu. Mam nadzieję, że uda Ci się u mnie znaleźć odpowiedzi na pytania związane z budowaniem silnej marki, pozyskiwaniem klientów i budowaniem trwałych relacji biznesowych.

  Polityka prywatności

  Lembicz.pl 2021 - wszelkie prawa zastrzeżone

  Skontaktuj się

  Masz pytanie dotyczące marketingu? Nie krępuj się i namierzaj mnie. Postaram się pomóc najlepiej jak będę mógł.

  Kontakt+48 531 815 377