logo-lembicz

Magia cenowa

Sprawdzam jak strategie cenowe i techniki atrakcyjności cenowej, wpływają na zwiększenie liczby potencjalnych klientów i faktyczną sprzedaż.

O projekcie

Start: 1 sierpnia, 2022
Koniec: 1 stycznia, 2023

cele

Cel: Dobrze się bawić i podzielić wnioskami.

Masz problem z ustaleniem cen w firmie?

Zapisz się na konsultację marketingową. Znajdziemy idealne ceny dla Twoich produktów i usług

Zapisz się na konsultację

Oś czasu

31 lipca 2022

Strategia cenowa naśladownictwa

 • Czas wdrożenia: od 1 do 31 sierpnia 2022 roku
 • Cel: Sprawdzenie jak uśrednienie cen względem konkurencji wpłynie na liczę zapytań i pozyskanie klientów na usługi marketingowe.

Przeanalizowałem 5 stron internetowych konkurencji, gdzie można było znaleźć cennik danej usługi marketingowej. Ustalając ceny usług podobne do konkurencji, wykluczyłem skrajnie niskie/wysokie ceny. Ustalona przeze mnie cena nie odbiega drastycznie od ”większości” konkurencji i została upiększona drobnymi zabiegami kosmetycznymi.

Musiałem obniżyć ceny wszystkich usług marketingowych i to dość drastycznie, np:

Cennik pozycjonowaniaFirmaSklep internetowyBlog
Przed zmianamiod 1800 zł netto msc.od 4000 zł netto msc.od 1500 zł netto msc.
Po zmianachod 999 zł. miesięcznieod 2499 zł. miesięcznieod 499 zł. miesięcznie
Strategia cenowa naśladownictwa - przykład zastosowania

Ostatecznie nie ma to żadnego wpływu na finalną cenę usługi, więc chodzi wyłącznie o to, jak potencjalni klienci będą odbierać cenę usługi na pierwszy rzut oka. W kilku stronach analizowanej konkurencji znalazłem jeszcze niższe ceny, ale strategia cenowa penetracji rynku (czyli walenie po skrajnie niskich cenach) zostanie wdrożona w swoim czasie.

Jedną usługa marketingowa w której cena jest ustalana ”na sztywno” to konsultacje marketingowe i tutaj - w ramach testowania strategii cenowej naśladownictwa - musiałem sporo obniżyć cenę:

Cennik konsultacjiJedna konsultacjaTrzy konsultacjePięć konsultacji
Przed zmianami500 zł + 23% VAT1500 zł + 23% VAT2500 zł + 23% VAT
Po zmianach297 zł netto891 zł netto1485 zł netto
Zmiany cenowe w konsultacji marketingowej

Sam jestem bardzo ciekawy efektu wprowadzenia strategii cenowej naśladownictwa. Na koniec miesiąca zaktualizuję ten wpis do case study i dam znać.

25 lipca 2022

Czy cena ma magiczną moc pozyskiwania klientów?

To będzie pierwszy case study, w którym celem jest wyłącznie dobra zabawa 🙂 . Pobawimy się strategiami cenami o których pisałem w artykule strategie cenowe czyli jak mądrze ustalić cenę oraz potestujemy techniki zwiększające atrakcyjność ceny w oczach klienta.

Osobiście uważam, że cena ma ogromne znaczenie na decyzję zakupową klienta. To na jej podstawie wiele osób ocenia wartość produktu. Coś jest tanie? słaba jakość! Coś jest drogie? Pewnie jakość jest zajebista! Przez najbliższe 5 miesięcy, licząc od 1 sierpnia 2022 roku, będę bawił się cenami na blogu i sprawdzał jak wpłynie to na:

 • Liczbę kontaktów od potencjalnych klientów
 • Liczbę pozyskanych klientów

Ważne: Nawet jeśli w ramach testowania danej strategii cenowej będą na danych usługach marketingowych niskie ceny, to zawsze i tak ustalam indywidualnie budżet, aby jakość usługi marketingowej była na wysokim poziomie

Przekonamy się, która strategia cenowa sprawdzi się najlepiej na pozyskiwanie klientów na usługi marketingowe. Co miesiąc będę aktualizował ten case study, żeby pokazać Ci jaki efekt przyniosła dana strategia cenowa.

Pierwszego sierpnia zostanie wdrożona strategia cenowa naśladownictwa. Dam dokładnie znać, co pozmieniałem na blogu pod kątem cen. Przy każdej kolejnej strategii, będę modyfikował ceny i ewentualnie treść usług, aby wszystko pięknie się spinało.

To by było na tyle. Startuję już 1 sierpnia 2022 roku więc zachowaj czujność 🙂

FORMULARZ KONTAKTU

Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
  Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
  logo-lembicz

  Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

  Polityka prywatności

  Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

  LOKALNE USŁUGI

  Pozycjonowanie WarszawaPozycjonowanie Łódźpozycjonowanie Legionowo
  Tutaj będzie całkiem sporo usług marketingowych pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie kocura marketingu :-)