logo-lembicz

Kampania Google ADS w sektorze B2B

Zobaczymy jaki uda mi się wykręcić zwrot z inwestycji w reklamy sponsorowane Google ADS. Nie jestem optymistycznie nastawiony, ale w ramach zabawy trochę powalczę :-) .

O projekcie

Start: 20 lipca, 2022
Koniec: 20 października, 2022

cele

Cel: Pozyskać 9 klientów na pozycjonowanie

Chcesz żebym zajął się Twoimi reklamami sponsorowanymi w Google ADS?

Reklamy Google

Oś czasu

20 lipca 2022

3...2...1... Kampania reklamowa Google Ads odpalona!

Ponieważ zakończyłem w ostatnich dniach dwa case studies: pozycjonowanie bloga WordPress i walkę o frazę pozycjonowanie Warszawa (tutaj zawartość case study przeniesiona do usługi, więc musisz troszkę w dół zjechać żeby sobie poczytać), to pora brać na ”warsztat” kolejne testy.

20 lipca odpaliłem niewielką kampanię w Google Ads, którą będę powoli rozbudowywać. Na godzinę 13:35 jeszcze nie zatwierdzono reklamy, więc nic się na ten moment nie dzieje:

Reklama w Google ADS - start case study
Początek kampanii reklamowej Google Ads 20.07.2022 godzina 13:35

Zaczynam z jedną reklamą pod kątem konkretnej lokalizacji (Warszawa) i zostawiam kampanię w spokoju do poniedziałku. Od 25 lipca będę rozbudowywał liczbę kreacji reklamowych i uderzał reklamami pod kątem innych miejscowości.

Istotne informacje o tej kampanii reklamowej Google Ads

Z góry ostrzegam, że szacowany koszt leada i pozyskania klienta może przyprawiać o drgawki i skrają rozpacz 🙂 . Wiesz co jest w tym najlepsze? To i tak niesamowicie optymistyczne wartości, bo współczynnik konwersji leada w klienta ma wynieść szalone 20%!

InformacjaWartość
Miesięczny budżet3000 zł
Czas trwania kampaniiod 20 lipca do 20 października (3 msc.)
LeadWypełniony formularz
Szacunkowy koszt leada150-200 zł
Szacowany koszt pozyskania klienta750-1000 zł
Cel kampanii3 klientów na usługę pozycjonowania msc.

Czy w takim razie jest sens odpalać reklamy Google, skoro koszt pozyskania klienta ma wynieść przerażające 750-1000 zł? Oczywiście, że tak! Pozycjonowanie w Google jest usługą abonamentową, a więc co miesiąc generuje dochód. Co prawda musi minąć kilka miesięcy, żeby zwrócił się koszt pozyskania klienta, ale w perspektywie długoterminowej jest to opłacalne.

Standardowo nie zamierzam niczego przed Tobą ukrywać. Jeżeli inwestycja w reklamy Google nie spełni moich założeń biznesowych, to w kolejnych aktualizacjach tego case study Cię o tym poinformuję:

 • Pierwsza aktualizacja: 20 sierpień 2022 rok
 • Druga aktualizacja: 20 wrzesień 2022 rok
 • Trzecia aktualizacja: 20 październik 2022 rok

To co? Sprawdzamy jak wyjdzie inwestycja w reklamy Google w sektorze B2B, gdzie koszt kliknięcia w słowo kluczowe jest przerażająco drogi 😉 .

FORMULARZ KONTAKTU

Wypełnij formularz. Następnego dnia roboczego dam Ci konkretną odpowiedź. Do usłyszenia - Kocur Marketingu.
  Case Study Live pozycjonowanie Warszawa
  logo-lembicz

  Kocur Marketingu Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Pomagam małym i średnim firmom działającym w Polsce zwiększać sprzedaż.

  Polityka prywatności

  Lembicz.pl 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone

  LOKALNE USŁUGI

  Pozycjonowanie WarszawaPozycjonowanie Łódźpozycjonowanie Legionowo
  Tutaj będzie całkiem sporo usług marketingowych pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie kocura marketingu :-)