logo-lembicz

Agencja marketingowa Warszawa - Którą wybrać?

14 września 2020

Agencji marketingowych jest coraz więcej. Od kilku miesięcy obserwuję prawdziwy wysyp firm świadczących usługi marketingowe czy ekspertów mających tyle wspólnego z marketingiem co ja z baletem. Dlatego postanowiłem napisać artykuł, który pomoże Ci dokonać wyboru przy szukaniu agencji marketingowej z Warszawy.

Piszę ten artykuł ponieważ na jednej z grup biznesowych ogłosiła się "agencja marketingowa" świadcząca praktycznie wszystkie usługi kwalifikowane jako marketing internetowy. Po wejściu na ich stronę i wykonaniu krótkiej analizy, byłem przerażony podstawową ilością błędów optymalizacyjnych, a ta firma świadczy optymalizację i pozycjonowanie.

Nie zamierzam w tym artykule reklamować mojej firmy RIKONA, a jedynie pomóc osobom mającym problem z wyborem agencji marketingowej z Warszawy do współpracy. Zresztą mojej firmie daleko pod każdym względem, do określenia "agencja marketingowa" z wielu powodów.

W każdym większym mieście w Polsce jest mnóstwo agencji marketingowych, ale z racji że sam działam - jeszcze - w Warszawie, to skoncentruję się właśnie na tej lokalizacji. Moje wskazówki pomagające wybrać odpowiednią agencję marketingową możesz zastosować w każdej miejscowości

Jak sprawdzić czy agencja marketingowa jest profesjonalna?

Wiem, że "dobry szewc w dziurawych butach chodzi". Dużo dobrych agencji marketingowych działa dzięki poleceniom, i nie przywiązują większej uwagi do wyglądu własnej strony internetowej czy jej widoczności w Google, bo i tak mają nadmiar roboty.

Jeżeli nikt z Twoich znajomych nie może polecić Ci agencji marketingowej w Warszawie, to niestety (albo stety) musisz samemu ją znaleźć. Akurat nie jest to nic skomplikowanego, bo najprościej i najszybciej wpisać w Google "Agencja marketingowa Warszawa" i już masz ponad czternaście milionów wyników na dzień tworzenia tego artykułu.

agencja marketingowa Warszawa - Wyniki Google

Nie oznacza to oczywiście że w Warszawie działa czternaście milionów agencji marketingowych, ale i tak wybór jest ogromny (32234 firmy zarejestrowane w Warszawie z numerem PKD 73.11.Z - Działalność agencji reklamowych). To na co moim zdaniem powinno zwrócić się uwagę przy wyborze agencji marketingowych to:

Czy agencja marketingowa od wszystkiego jest do niczego?

W życiu kieruję się tym samym podejściem co w biznesie, czyli "Nie trzymam wszystkich jajek w jednym koszyku". Jeżeli coś pójdzie nie tak, to stracę wszystko. W przypadki firm marketingowych, trzeba znaleźć usługę w której dana agencja jest najlepsza i tym właśnie ma się zająć.

Może oczywiście się okazać, że agencja marketingowa będzie świetna we wszystkich usługach marketingowych, a z racji kompleksowej współpracy, ceny będą niższe. Taka agencja powinna mieć dużą ilość specjalistów, bo nie ma możliwości by jedna osoba do perfekcji ogarniała wszystkie usługi w marketingu.

Sam nie świadczę mailingu, tworzenia aplikacji, robienia filmów reklamowych i wielu innych rzeczy. Wyspecjalizowałem się w kilku usługach marketingowych. Nawet nie próbuję umieć wszystkiego, bo dużo czasu zajmuje mi szlifowanie obecnych umiejętności.

Osobiście zalecałbym współpracować z kilkoma agencjami marketingowymi. Jedna niech odpowiada za wszystkie procesy związane z pozycjononowaniem (optymalizacja strony, tworzenie nowych treści, pozyskiwanie linków), druga za kampanie sponsorowane FB i Google, trzecia za tworzenie materiałów wideo itd. . Najlepiej żeby agencje wiedziały o sobie i informowały o wszystkich istotnych zmianach na stronie, żeby nie doszło do nieporozumień czy wzajemnym przeszkadzaniu sobie w realizacji powierzonych zadań.

Dlaczego powinno się wybrać agencję marketingową z Warszawy?

Zawsze dobrze jest się spotkać i porozmawiać. Nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy i poznanie człowieka reprezentującego firmę, która ma być odpowiedzialna za tak istotną kwestię jak marketing. Spotkanie z firmą działającą na drugim końcu Polski nie będzie takie proste.

Sam ubolewam nad tym, że wielu z moich klientów nawet nie widziałem na oczy. W większości przypadków są to klienci z polecenia, a wtedy spotkanie face to face ma mniejsze znaczenie. Jednak spotkać się i pogadać przy kawie jest dużo przyjemniejsze niż rozmowa przez telefon czy Skype.

Takie spotkanie na żywo pozwala w krótkim czasie wytłumaczyć osobie bez wiedzy marketingowej, o co w tym wszystkim chodzi i czego powinno się spodziewać. To czy agencja marketingowa będzie nawijać makaron na uszy i mówić to co klient chce usłyszeć, zależy od indywidualnego podejścia firmy.

Nie chodzi o to, żeby co tydzień spotykać się i rozmawiać "o wszystkim i o niczym". Każde takie spotkanie po rozpoczęciu współpracy jest w moim przypadku dodatkowo płatne lub o daną kwotę zostaje zmniejszony budżet na działania marketingowe.

Gdyby każde spotkanie z klientem nie było płatne, to zamiast robić to za co mi klienci płacą bym tylko latał po spotkaniach. Tak to spotkania z klientami z Warszawy i okolic, zawsze bardzo dużo wnoszą do kolejnych działań marketingowych i obie strony są z takich spotkań zadowolone.

Którą agencję marketingową z Warszawy bym polecał

Tak jak pisałem na początku, celem tego artykułu nie jest promocja mojej firmy i swojej nie zamierzam tutaj polecać. Pokażę, które agencje reklamowe zrobiły na mnie największe wrażenie sugerując się poniższymi wytycznymi(Jeżeli lokalizacja nie ma dla Ciebie znaczenia, to tutaj znajdują się agencje marketingowe z całej Polski):

 • Jakość strony internetowej - Szybkość wczytywania, wizualny efekt, oryginalność, poprawny układ strony internetowej, brak rażących błędów w optymalizacji, jakość artykułów na blogu.
 • Widoczność strony w Google - Sprawdzam (pod warunkiem że firma świadczy pozycjonowanie) jak wyglądają jej same pozycje w wynikach organicznych wyszukiwarki Google.
 • Realizacje firmy - Sprawdzam jej ostatnie realizacje i czy przyłożyli się do swojej pracy.

Mógłbym to jeszcze rozbudować o cenę za usługi i czas reakcji na kontakt drogą email. Nie chcę jednak zabierać firmą czasu który mogą przeznaczyć na bardziej owocne działania niż odpowiadanie osobie, która nie zostanie ich klientem.

Vreego.com - Kompleksowe usługi marketingowe

agencja marketingowa Vreego

Profesjonalna agencja marketingowa specjalizująca się w tworzeniu stron www i sklepów internetowych (bardzo wysoka jakość i przejrzystość kodu, dzięki czemu witryny są bardzo szybkie). Tworzą strony w oparciu o własny system CMS, dostosowując funkcjonalność pod specyfikę danej strony internetowej. Przyznaję, że ich portfolio robi wrażenie. Gołym okiem widać, że profesjonalnie realizuję wszystkie usługi marketingowe i są one na bardzo wysokim poziomie.

SafiStudio.pl - Rozbudowane strony internetowe i aplikacje

Znam właściciela tej agencji marketingowej prywatnie. Gdy zgłasza się do mnie klient oczekujący mocno rozbudowanej strony internetowej z licznymi dedykowanymi rozwiązaniami czy aplikacjami mobilnymi to od razu kieruję go do tej agencji marketingowej. Jest to jedyna agencja marketingowa którą znam osobiście, więc możesz to traktować jako rekomendację z polecenia.

Kontaktując się z Safi Studio powiedz/napisz, że agencję polecił Lembicz Michał. Otrzymasz lepsze warunki współpracy.

Nakatomi.pl - Kompleksowe usługi marketingowe

Ta agencja marketingowa zajmuje aż dwa miejsca w top 10 na frazę agencja marketingowa Warszawa - Szacuneczek ode mnie. Bloga prowadzą dopiero od czerwca 2020 roku, ale ostro cisną z publikacjami i całkiem dobrze się czyta (ciekawostka: wszystkie artykuły piszą kobiety). Ilość usług mnie trochę przeraża, ale nie jest to mała agencja marketingowa i współpracuje z ogromną ilością znanych marek. Wszystko wygląda super PRO.

Owocni.pl - Innowacyjna agencja marketingowa ze strategicznym podejściem do biznesu

owocni

Agencja marketingowa OWOCNI.PL jest bardzo znana w branży. Ogromny nacisk stawiają na budowanie wizerunku marki (co zresztą widać nawet po ich stronie internetowej). Nie świadczą kompleksowych usług marketingowych, ale jeżeli chodzi o copywriting, strategię czy branding to nie mają sobie równych. Siedziba firmy mieści się w Gdyni, ale mają w Warszawie swojego przedstawiciela, więc można bez problemu szybko umówić się na spotkanie.

Mógłbym tutaj zamieścić i 50 agencji marketingowych z Warszawy, ale wydaje mi się że więcej nie trzeba? Przejrzałem koło 100 witryn i te według mnie zasługują na wyróżnienie. Bardzo dużo firm jest widocznych w lokalizacji "Warszawa" mimo że nie mają w tej miejscowości biura.

Dlaczego agencje marketingowe z innych miast chcą być widoczne na Warszawę

Oczywiście dla pieniędzy, a agencje marketingowe zarabiają je dzięki klientom. Wiele agencji marketingowych chce być widoczne nie tylko w lokalizacji w której posiadają biuro, ale - najlepiej - w każdej większej miejscowości w Polsce.

Bardzo dużo usług marketingowych można wykonywać online bez fizycznego kontaktu z klientem. Wyszukiwarka Google jest jednym ze źródeł pozyskiwania klientów, a usługa która umożliwia pozyskanie wysokich pozycji w wynikach organicznych, określa się jako pozycjonowanie stron internetowych

Akurat mi nie zależy na widoczności lokalnej w innych miejscowościach poza Warszawą i okolicy (tak do max 50 km, żeby spotkanie z klientem było możliwe). Mam klientów z całej Polski, ale zawdzięczam to widoczności na frazy ogólne a nie lokalne. Jak ktoś już szuka agencji marketingowej z Warszawy to zakładam, że chciałby mieć możliwość fizycznego spotkania i porozmawiania o współpracy.

Według narzędzia do analizy słów kluczowych Senuto. Średnia miesięczna liczba osób wpisująca w Google agencja marketingowa Warszawa wynosi 480. Jest to na tyle dużo, że warto powalczyć o "kawałek tortu dla siebie" bez względu czy się ma siedzibę firmy w Warszawie czy nie.

Dlaczego nie polecam firmy RIKONA mimo że działam w Warszawie

Po pierwsze: Byłoby to mocno naciągane, bo logiczne że każda firma poleca swoje usługi bądź produkty. Po drugie: Moja firma nie jest i nigdy nie będzie agencją marketingową. Mały zespół kocurów marketingu i ograniczona liczba pozyskiwanych klientów pozwala mi "nie zatracić się" i czerpać radochę z tego co robię.

Po drugie: Agencja marketingowa obsługuje już przeważnie duże firmy i projekty z wyższej półki. To nie jest żadnym wyzwaniem, ogarnąć marketingowo dużą korporację 🙂 Pomóc w budowaniu marki od zera, pomóc jej urosnąć właśnie do takiego "korporacyjnego" poziomu, to jest dopiero świetna zabawa.

Powyższe agencje są moim zdaniem bardzo dobre. Jeżeli sądzisz inaczej to napisz do mnie, a zweryfikuję czy dalej mogą być przeze mnie polecane. GWARANTUJĘ BEZSTRONNOŚĆ więc nie bój się do mnie napisać, a to ważne żeby każda agencja marketingowa z Warszawy, którą polecam była profesjonalna.

author-avatar
Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Odkryj w sobie kota marketingu

Zapisz się na NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie tego uczy mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Prawdziwa historia trzeciego zmartwychwstania mojego biznesu

  Kończy się 2021 rok. Za chwilę minie jedenaście lat od kiedy uprawiam wyjątkowo ekstremalny w Polsce sport. JESTEM PRZEDSIĘBIORCĄ. Przez ten czas moja firma przeszła przez trzy zmartwychwstania po trzech drastycznych spadkach sprzedaży. Zawsze dupsko ratował mi marketing. Myślisz, że to było dawno temu i już o tym zapomniałem? W listopadzie 2020 roku miałem o […]

  Czytaj artykuł
  Franczyza wzmacnia czy osłabia siłę marki?

  "Franczyza to najskuteczniejszy pomysł marketingowy w historii". Tak powiedział kiedyś John Naisbitt, autor wielu publikacji w tym między innymi "Megatrends", która przez dwa lata była na liście bestsellerów "New York Timesa". Czy franczyza to naprawdę taki dynamit dla siły marki? Wielu przedsiębiorców nie chce zarówno zamieniać swojego biznesu we franczyzę jak i działać we franczyzie. […]

  Czytaj artykuł
  Siła marki rośnie czy maleje - jak to zmierzyć w małej firmie?

  Większość przedsiębiorców wie, że chce zbudować silną i rozpoznawalną markę. Natomiast tylko nieliczni sprawdzają czy siła marki rośnie lub maleje z upływem czasu. Dlaczego? Po co w ogóle zaczynać proces budowania wizerunku marki, skoro później ma się w dupie monitorowanie tego działania? Panuje przekonanie, że mierzenie siły marki jest trudną i kosztowną analizą. Wszystko tak […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  Prosta strona internetowa - Cel? Funkcjonalność? Koszt?

  Nie zawsze potrzebna jest rozbudowana o dedykowane funkcjonalności strona internetowa. Zdarza się, że strona internetowa ma być naprawdę prosta. Logo/Nazwa + podstawowe informacje + kontakt. To wszystko. Tworzenie stron www o takim poziomie trudności nie wymaga dużych nakładów czasu pracy i umiejętności. Do stworzenia takiej prostej strony internetowej nie potrzeba programisty. Wystarczy nawet zwykły darmowy […]

  Czytaj artykuł
  Recenzja książki Strategia błękitnego oceanu

  Długo mi się zeszło z przeczytaniem książki "Strategia błękitnego oceanu". Nie z powodu ilości stron, bo było ich raptem delikatnie ponad 300. To analizy i przemyślenia w trakcie czytania tej książki, zajęły mi ogromną ilość czasu 🙂 . Nie jest to typowa książka o marketingu. "Błękitny ocean" oznacza przestrzeń pozbawioną licznej konkurencji. Nie ma tam […]

  Czytaj artykuł
  Kiedy pozycjonowanie strony będzie złą inwestycją?

  Fajnie być widocznym w wyszukiwarce Google na wartościowe biznesowo i wizerunkowo słowa kluczowe. No ale za "fajnie" nie zapłacisz rachunków. Skąd wiedzieć czy pozycjonowanie strony będzie Dla Ciebie dobrą inwestycją? Z tego artykułu dowiesz się, kiedy nie opłaca się sięgać po pozycjonowanie lub trzeba dostosować swoje oczekiwania względem budżetu. Pokażę Ci na co uważać podczas […]

  Czytaj artykuł

  Chcesz współpracować?

  Twoje zdrowie. Już Ci polewam, a w tym czasie wypełnij formularz.   kontakt-w-sprawie-marketingu
   logo-lembicz

   Nazywam się Michał Lembicz. Na blogu dzielę się wiedzą o budowaniu silnej marki, sprzedaży i marketingu. Od 2011 roku zgłębiam ten świat, który daje mi niepoliczalną ilość radochy.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2021 - wszelkie prawa zastrzeżone

   LOKALNE USŁUGI

   Pozycjonowanie Warszawa
   Tutaj będzie całkiem sporo usług marketingowych pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie kocura marketingu :-)