logo-lembicz

Agencja marketingowa Warszawa - Którą wybrać?

14 września 2020

Agencji marketingowych jest coraz więcej. Od kilku miesięcy obserwuję prawdziwy wysyp firm świadczących usługi marketingowe czy ekspertów mających tyle wspólnego z marketingiem co ja z baletem. Dlatego postanowiłem napisać artykuł który pomoże Ci dokonać wyboru przy szukaniu agencji marketingowej z Warszawy.

Piszę ten artykuł ponieważ na jednej z grup biznesowych ogłosiła się "agencja marketingowa" świadcząca praktycznie wszystkie usługi kwalifikowane jako marketing internetowy. Po wejściu na ich stronę i wykonaniu krótkiej analizy, byłem przerażony podstawową ilością błędów optymalizacyjnych, a ta firma świadczy optymalizację i pozycjonowanie.

Nie zamierzam w tym artykule reklamować mojej agencji marketingowej, a jedynie pomóc osobom mającym problem z określeniem z którą agencją marketingową współpraca przebiegnie pomyślnie.

W każdym większym mieście w Polsce jest mnóstwo agencji marketingowych, ale z racji że sam działam w Warszawie, to skoncentruję się właśnie na tej lokalizacji. Moje wskazówki pomagające wybrać odpowiednią agencję marketingową możesz zastosować w każdej miejscowości

Jak sprawdzić czy agencja marketingowa jest profesjonalna?

Wiem, że "dobry szewc w dziurawych butach chodzi". Dużo dobrych agencji marketingowych działa dzięki poleceniom, i nie przywiązują większej uwagi do wyglądu własnej strony internetowej czy jej widoczności w Google, bo i tak mają nadmiar roboty.

Jeżeli nikt z Twoich znajomych nie może polecić Ci agencji marketingowej w Warszawie, to niestety (albo stety) musisz samemu ją znaleźć. Akurat nie jest to nic skomplikowanego, bo najprościej i najszybciej wpisać w Google "Agencja marketingowa Warszawa" i już masz ponad czternaście milionów wyników na dzień tworzenia tego artykułu.

agencja marketingowa Warszawa - Wyniki Google

Nie oznacza to oczywiście że w Warszawie działa czternaście milionów agencji marketingowych, ale i tak wybór jest ogromny (32234 firmy zarejestrowane w Warszawie z numerem PKD 73.11.Z - Działalność agencji reklamowych). To na co moim zdaniem powinno zwrócić się uwagę przy wyborze agencji marketingowych to:

Czy agencja marketingowa od wszystkiego jest do niczego?

W życiu kieruję się tym samym podejściem co w biznesie, czyli "Nie trzymam wszystkich jajek w jednym koszyku". Jeżeli coś pójdzie nie tak, to stracę wszystko. W przypadki firm marketingowych, trzeba znaleźć usługę w której dana agencja jest najlepsza i tym właśnie ma się zająć.

Może oczywiście się okazać, że agencja marketingowa będzie świetna we wszystkich usługach marketingowych a z racji kompleksowej współpracy, ceny będą niższe. Taka agencja powinna mieć dużą ilość specjalistów, bo nie ma możliwości by jedna osoba do perfekcji ogarniała wszystkie usługi w marketingu.

Sam nie świadczę mailingu, tworzenia aplikacji, robienia filmów reklamowych i wielu innych rzeczy. Wyspecjalizowałem się w kilku usługach marketingowych. Nawet nie próbuję umieć wszystkiego, bo dużo czasu zajmuje mi szlifowanie obecnych umiejętności.

Osobiście zalecałbym współpracować z kilkoma agencjami marketingowymi. Jedna niech odpowiada za wszystkie procesy związane z pozycjononowaniem (optymalizacja strony, tworzenie nowych treści, pozyskiwanie linków), druga za kampanie sponsorowane FB i Google, trzecia za tworzenie materiałów wideo itd. . Najlepiej żeby agencje wiedziały o sobie i informowały o wszystkich istotnych zmianach na stronie, żeby nie doszło do nieporozumień czy wzajemnym przeszkadzaniu sobie w realizacji powierzonych zadań.

Dlaczego powinno się wybrać agencję marketingową z Warszawy?

Zawsze dobrze jest się spotkać i porozmawiać. Nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy i poznanie człowieka reprezentującego firmę, która ma być odpowiedzialna za tak istotną kwestię jak marketing. Spotkanie z firmą działającą na drugim końcu Polski nie będzie takie proste.

Sam ubolewam nad tym, że wielu z moich klientów nawet nie widziałem na oczy. W większości przypadków są to klienci z polecenia, a wtedy spotkanie face to face ma mniejsze znaczenie. Jednak spotkać się i pogadać przy kawie jest dużo bardziej produktywne niż rozmowa przez telefon czy Skype.

Takie spotkanie na żywo pozwala w krótkim czasie wytłumaczyć osobie bez wiedzy marketingowej o co w tym wszystkim chodzi i czego powinno się spodziewać. To czy agencja marketingowa będzie nawijać makaron na uszy i mówić to co klient chce usłyszeć, a nie to jak realnie będzie, zależy od indywidualnego podejścia firmy.

Nie chodzi o to, żeby co tydzień spotykać się i rozmawiać "o wszystkim i o niczym". Każde takie spotkanie po rozpoczęciu współpracy jest w moim przypadku dodatkowo płatne lub o daną kwotę zostaje zmniejszony budżet na działania marketingowe.

Gdyby każde spotkanie z klientem nie było płatne, to zamiast robić to za co mi klienci płacą bym tylko latał po spotkaniach. Tak to spotkania z klientami z Warszawy i okolic, zawsze bardzo dużo wnoszą do kolejnych działań marketingowych i obie strony są z takich spotkań zadowolone.

Którą agencję marketingową z Warszawy bym polecał

Tak jak pisałem na początku, celem tego artykułu nie jest promocja mojej agencji marketingowej i swojej nie zamierzam tutaj polecać. Pokażę, które agencje reklamowe zrobiły na mnie największe wrażenie sugerując się poniższymi wytycznymi(Jeżeli lokalizacja nie ma dla Ciebie znaczenia, to tutaj znajdują się agencje marketingowe z całej Polski):

 • Jakość strony internetowej - Szybkość wczytywania, wizualny efekt, oryginalność, poprawny układ strony internetowej, brak rażących błędów w optymalizacji, jakość artykułów na blogu.
 • Widoczność strony w Google - Sprawdzam (pod warunkiem że firma świadczy pozycjonowanie) jak wyglądają jej same pozycje w wynikach organicznych wyszukiwarki Google.
 • Realizacje firmy - Sprawdzam jej ostatnie realizacje i czy przyłożyli się do swojej pracy.

Mógłbym to jeszcze rozbudować o cenę za usługi i czas reakcji na kontakt drogą email. Nie chcę jednak zabierać firmą czasu który mogą przeznaczyć na bardziej owocne działania niż odpowiadanie osobie, która nie zostanie ich klientem.

Vreego.com - Kompleksowe usługi marketingowe

agencja marketingowa Vreego

Profesjonalna agencja marketingowa specjalizująca się w tworzeniu stron www i sklepów internetowych (bardzo wysoka jakość i przejrzystość kodu, dzięki czemu witryny są bardzo szybkie). Tworzą strony w oparciu o własny system CMS, dostosowując funkcjonalność pod specyfikę danej strony internetowej. Przyznaję, że ich portfolio robi wrażenie. Gołym okiem widać, że profesjonalnie realizuję wszystkie usługi marketingowe i są one na bardzo wysokim poziomie.

SafiStudio.pl - Rozbudowane strony internetowe i aplikacje

Znam właściciela tej agencji marketingowej prywatnie. Gdy zgłasza się do mnie klient oczekujący mocno rozbudowanej strony internetowej z licznymi dedykowanymi rozwiązaniami czy aplikacjami mobilnymi to od razu kieruję go do tej agencji marketingowej. Jest to jedyna agencja marketingowa którą znam osobiście, więc możesz to traktować jako rekomendację z polecenia.

Kontaktując się z Safi Studio powiedz/napisz, że agencję polecił Lembicz Michał. Otrzymasz lepsze warunki współpracy.

Nakatomi.pl - Kompleksowe usługi marketingowe

Ta agencja marketingowa zajmuje aż dwa miejsca w top 10 na frazę agencja marketingowa Warszawa - Szacuneczek ode mnie. Bloga prowadzą dopiero od czerwca 2020 roku, ale ostro cisną z publikacjami i całkiem dobrze się czyta (ciekawostka: wszystkie artykuły piszą kobiety). Ilość usług mnie trochę przeraża, ale nie jest to mała agencja marketingowa i współpracuje z ogromną ilością znanych marek. Wszystko wygląda super PRO.

Owocni.pl - Innowacyjna agencja marketingowa ze strategicznym podejściem do biznesu

owocni

Agencja marketingowa OWOCNI.PL jest bardzo znana w branży. Ogromny nacisk stawiają na budowanie wizerunku marki (co zresztą widać nawet po ich stronie internetowej). Nie świadczą kompleksowych usług marketingowych, ale jeżeli chodzi o copywriting, strategię czy branding to nie mają sobie równych. Siedziba firmy mieści się w Gdyni, ale mają w Warszawie swojego przedstawiciela, więc można bez problemu szybko umówić się na spotkanie.

Mógłbym tutaj zamieścić i 50 agencji marketingowych z Warszawy, ale wydaje mi się że więcej nie trzeba? Przejrzałem koło 100 witryn i te według mnie zasługują na wyróżnienie. Bardzo dużo firm jest widocznych w lokalizacji "Warszawa" mimo że nie mają w tej miejscowości biura.

Dlaczego agencje marketingowe z innych miast chcą być widoczne na Warszawę

Oczywiście dla pieniędzy, a agencje marketingowe zarabiają je dzięki klientom. Wiele agencji marketingowych chce być widoczne nie tylko w lokalizacji w której posiadają biuro, ale - najlepiej - w każdej większej miejscowości w Polsce.

Bardzo dużo usług marketingowych można wykonywać online bez fizycznego kontaktu z klientem. Wyszukiwarka Google jest jednym ze źródeł pozyskiwania klientów, a usługa która umożliwia pozyskanie wysokich pozycji w wynikach organicznych, określa się jako pozycjonowanie stron internetowych

Akurat mi nie zależy na widoczności lokalnej w innych miejscowościach poza Warszawą i okolicy (tak do max 50 km, żeby spotkanie z klientem było możliwe). Mam klientów z całej Polski, ale zawdzięczam to widoczności na frazy ogólne a nie lokalne. Jak ktoś już szuka agencji marketingowej z Warszawy to zakładam, że chciałby mieć możliwość fizycznego spotkania i porozmawiania o współpracy.

Według narzędzia do analizy słów kluczowych Senuto. Średnia miesięczna liczba osób wpisująca w Google agencja marketingowa Warszawa wynosi 480. Jest to na tyle dużo, że warto powalczyć o "kawałek tortu dla siebie" bez względu czy się ma siedzibę firmy w Warszawie czy nie.

Dlaczego nie polecam swojej agencji marketingowej mimo że działam w Warszawie

Po pierwsze: Byłoby to mocno naciągane, bo logiczne że każda firma poleca swoje usługi bądź produkty. Po drugie: Moja agencja marketingowa jest niewielka i daleko mi do tych które poleciłem w artykule. Moja ilość usług marketingowych jest nieduża i bardziej ukierunkowana na marketing internetowy niż stacjonarny, ale i tak na brak zajęć nie mogę narzekać.

Może kiedyś moja agencja marketingowa z Warszawy trafi do takiego rankingu. Mam nadzieję, że pomogłem Ci dokonać wyboru. Proszę Cię tylko o jedno: Jeśli rozpoczniesz współpracę z którąś z tych agencji i nie wszystko poszło po Twojej myśli, to daj mi znać. Rozważę wtedy usunięcie danej agencji marketingowej, po zweryfikowaniu Twojego rozczarowania.

author-avatar
Michał Lembicz
Od 2011 roku zgłębiam fascynujący świat marketingu. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do promowania własnych projektów biznesowych i świadczenia usług marketingowych dla klientów.
test:

Odkryj w sobie kota marketingu

Zapisz się na DARMOWY NEWSLETTER

Chcesz mieć silną markę? Więcej i lepiej sprzedawać? Wiedzieć jak budować trwałe relacje z klientami? No to malinowo, bo właśnie o tym jest mój newsletter. Zero spamu. Same konkrety. Wchodzisz w to?  Jak się wyróżnić na tle konkurencji i dlaczego to takie ważne w marketingu?

  Konkurencja spędza Ci sen z powiek? Jak nie psują rynku niskimi cenami, to co chwilę atakują Twoich klientów wszystkimi możliwymi drogami, aby ich przejąć? Sam straciłem kilku klientów przez takie "tanie zagrywki" konkurencji i wiesz co? Nie ma co się przejmować, tylko sprawić żeby taka sytuacja nie miała w przyszłości miejsca. To w jaki sposób […]

  Czytaj artykuł
  Nowa wersja bloga, ale do końca jeszcze daleka droga

  Poprzednia wersja bloga nie miała większych zastrzeżeń pod kątem SEO, ale wizualnie/jakościowo była - delikatnie mówiąc - słaba. Mimo tego i tak pozyskiwała 2-5 klientów miesięcznie dzięki widoczności w wynikach organicznych Google. Co zostało zmienione i dlaczego? Czy to już koniec zmian? Zacznę może od końca, bo to nie koniec zmian tylko ich początek. To […]

  Czytaj artykuł
  Rebranding marki - Kiedy? Jak? Ile kosztuje?

  Branding marki rzadko kiedy trwa wiecznie. Z powodu czynników zewnętrznych lub wewnętrznych, może okazać się konieczny rebranding marki. Sam jestem obecnie w trakcie kompletnego rebrandingu swojej agencji marketingowej i jest to zarówno czasochłonny jak i kosztowny proces. Gdy zakładałem działalność w 2011 roku, to na początku wykonywałem wyłącznie pozycjonowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarki Google. […]

  Czytaj artykuł

  Zobacz także

  Jak odradzając klientowi zakup, możesz poprawić wyniki sprzedaży?

  Brzmi bezsensu prawda? Jakim to trzeba być idiotą, żeby odradzać klientowi zakupu produktu/usługi, skoro chce zostawić w Twojej firmie pieniądze? Wiem, że trudno to zrozumieć, bo przecież "jak nie kupi u mnie, to kto inny mu sprzeda i zarobi!". Niewykluczone. Więc po co tak robić? Załóżmy taką czysto hipotetyczną sytuację. Trafiasz na moją stronę internetową […]

  Czytaj artykuł
  Recenzja książki 138 wydawnictwa Expertia

  Tytuł książki jest mało marketingowy, ale mogą sobie na to pozwolić już znane marki/osoby. Jest to trzecia książka którą zjadłem (tak naprawdę to pożarłem) o marketingu w tym roku. Dlaczego taki dziwny tytuł? Dla kogo jest ta książka? Ile udało mi się z tego wyciągnąć wartościowej wiedzy? Autorzy książki (Kacper Bisanz i Karol Chojnacki) są […]

  Czytaj artykuł
  Lejek sprzedażowy - Twoja dokładna ścieżka sprzedaży

  Każda firma prędzej czy później zaczyna tworzyć - często nie zdając sobie z tego sprawy - lejki sprzedażowe. To ścieżka którą musi klient przebyć od pierwszego kontaktu z marką do finalnej sprzedaży. Lejek sprzedażowy może być bardziej lub mniej rozbudowany, ale oczekiwany efekt jest zawsze ten sam. Zwiększenie ilości sprzedaży produktu lub usługi. Przejdziemy krok […]

  Czytaj artykuł

  Chcesz współpracować?

  Twoje zdrowie. Już Ci polewam, a w tym czasie wypełnij formularz.   kontakt-w-sprawie-marketingu
   logo-lembicz

   Nazywam się Michał Lembicz i prowadzę bloga o skutecznym marketingu. Mam nadzieję, że uda Ci się u mnie znaleźć odpowiedzi na pytania związane z budowaniem silnej marki, pozyskiwania klientów i efektywności danych działań marketingowych.

   Polityka prywatności

   Lembicz.pl 2021 - wszelkie prawa zastrzeżone

   Skontaktuj się

   Masz pytanie dotyczące marketingu? Nie krępuj się i namierzaj mnie. Postaram się pomóc najlepiej jak będę mógł.

   Kontakt+48 531 815 377